„Rīgas Dzirnavnieks” aicina iedzīvotājus malt miltus lielajam Rīgas atslēgu kalēju maizes klaipam

20.08.2011.


Šo sestdien, 20.augustā AS „Rīgas Dzirnavnieks” aicina ikvienu rīdzinieku un pilsētas viesi piedalīties īpašā miltu malšanā, no kuriem tiks cepts speciāls maizes kukulis jaunās Rīgas atslēgas kalējiem. Jo aktīvāki būs iedzīvotāji miltu malšanā, jo vairāk spēka būs pilsētas kalējiem un ātrāk tiks izkalta atslēga.


„Rīgas dzirnavnieks” speciāli šim notikumam ir atvedis dzirnakmeņus no Aglonas Maizes muzeja, kas ļaus ikvienam malējam izmēģināt spēkus pēc senlatviešu metodēm. Miltu malšana notiks Maizes svētku ietvaros, kuri norisināsies Vecrīgā, Šķūņu ielā.


Edgars Grāvītis „Rīgas Dzirnavnieks” maizniekmeistars: „Gribam, lai iedzīvotāji izmēģina savu roku graudu malšanā pēc sendienu metodēm un novērtē, cik daudz darbs agrāk bija jāiegulda, lai maizi celtu galdā. Cilvēku uzturā tā ieņem ļoti īpašu vietu un ir vitāli nepieciešama mūsu organismam. Viena maizes šķēle satur ogļhidrātus, kas nodrošina spēku un enerģiju, minerālvielas un olbaltumvielas, kas stiprina kaulus un muskuļus, savukārt maizē esošie vitamīni palielina izturību un koncentrēšanās spējas.”


Šajos Maizes svētkos būs iespēja malt miltus no „Rīgas Dzirnavnieks” jaunās ražas graudiem, tāpēc Rīgas atslēgas kalējiem domātais maizes kukulis solās būt īpaši spēcinošs. Iepazīties ar maizes cepšanas tradīcijām, vēsturi un tās nozīmi cilvēces attīstībā un dzīvē kā arī šī senā aroda noslēpumiem, AS „Rīgas Dzirnavnieks” stendā, maizniekmeistara Edgara Grāvīša un lauku māju „Donas” saimnieces Ilzes Briedes vadībā, varēs visas dienas garumā no plkst. 12:00 līdz 18:00.


AS „Rīgas Dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā. Uzņēmums ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – visu veidu kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem „Hercogs”, „Herkuless” un „AXA”. Uzņēmums ietilpst “Lantmännen” koncerna sastāvā.


Informāciju sniedza:
Edgars Grāvītis
„Rīgas Dzirnavnieks” maizniekmeistars

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.