Comenius profesionālā pilnveide Skotijā

19.08.2011.

2011. gada jūlijā piedalījos Eiropas vidusskolu angļu valodas skolotāju profesionālās pilnveides divu nedēļu kursos Skotijā. Tā ir unikāla iespēja skolotājiem uzzināt par jaunām tendencēm Eiropā valodu mācīšanas jomā, tikties ar skolu pārstāvjiem, rast jaunas idejas, smelties enerģiju un iegūt jaunus materiālus, ko izmantot tālākai mācību procesa pilnveidošanai un uzlabošanai, kā arī veidot jaunus kontaktus dažādu starptautisko projektu izstrādei un īstenošanai. Kursos piedalījās angļu valodas skolotāji no Čehijas, Francijas, Vācijas, Ungārijas ,Itālijas, Spānijas, Polijas, Portugāles un es no Latvijas.


Kursu programmā ietilpst gan praktiskas nodarbības angļu valodas kā svešvalodas mācīšanai, gan arī dažādas kultūrvēsturiskas un izzinošas aktivitātes. Praktisko nodarbību laikā strādājām pāros vai nelielās darba grupās, varējām dalīties pieredzē un arī izteikt savus priekšlikumus. Nedēļas nogalē devāmies ekskursijā uz Sentendrūsu (St Andrews), kura pēdējā laikā kļuvusi īpaši slavena, pateicoties Prinča Viljama un Keitas Midltonas romantiskajam mīlas stāstam, kurš esot sācies tieši šeit kādā parastā „North Point „ kafejnīciņā. Protams, arī tuvākajā zvejnieku ciematiņā nogaršot pasaulē labāko (pēc pašu skotu vērtējuma), slaveno „fish and chips „ (zivs un kartupeļu frī).


Lai gūtu plašāku un  daudzpusīgu ieskatu Skotijas vēsturē, kultūrā un tradīcijās, bija arī organizētas ekskursijas uz Katrīnas ezeru , Stērlingu, Kulrosu,Glāzgovu un Edinburgu. Plašajā kursu programmā katrs interesents varēja atrast ko sev īpaši tuvu un saistošu. Vēstures cienītājiem – Stērlingas pils, Vollesa pieminekļa apmeklējums un interesants teatralizēts uzvedums par vēsturi ,Skotijas Skolas muzejs un Kelvingrova Mākslas galerija Glāzgovā. Politikas cienītājiem –Skotijas Parlamenta apmeklējums Edinburgā , lekcijas par Skotijas vēsturi, tradīcijām un centieniem iegūt neatkarību un suverenitāti. Kultūras baudītājiem- Edinburgas vecpilsēta, Karaliskā jūdze , Skotijas Nacionālais muzejs un Galerija.


Dzīvojot viesģimenēs, varējām iepazīt vietējo dzīvesveidu, iejusties ģimenes ikdienā un nobaudīt tradicionālos Skotijas ēdienus. Kursu noslēgumā bija atvadu vakars kopā ar viesģimenēm slaveno Skotijas dūdu mūzikas un deju gaisotnē.


Tā ir brīnišķīga zeme , kurā dzīvo stipra un lepna tauta, kas ciena savu valsti un lepojas ar tās vēsturi, kultūru un sasniegumiem.


Pavisam drīz, oktobra sākumā, būs iespēja atkal atgriezties Skotijā. Šoreiz kopā ar mūsu ģimnāzijas  Comenius skolu partnerības projekta dalībniekiem dosimies apciemot mūsu draugus, kuri dzīvo pašos Skotijas ziemeļos.


Vēlētos aicināt savus kolēģus, arī citu mācību priekšmetu skolotājus, izmantot  Comenius programmas iedāvātās iespējas un apmeklēt īpaši sev noderīgus kursus kādā no Eiropas Savienības valstīm. Ņemot vērā to, ka gada laikā ir 3 projektu pieteikuma termiņi, katrs var atrast arī optimālo kursu norise laiku. Neviena mācību grāmata vai pat izglītojoša filma nespēj aizstāt izjūtas, pieredzi, pārdzīvojumus un piedzīvojumus, kurus Jūs paši varat izbaudīt klātienē.
Anna Verza,
angļu valodas skolotāja
Preiļu Valsts ģimnāzija


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.