Notika praktiski semināri par dzīvnieku terapiju ārstiem, vecākiem un viņu bērniem ar īpašām vajadzībām

19.08.2011.

Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013 projekta LLIII-166 „Animaterapijas izmantošana Latvijas – Lietuvas pierobežas pašvaldību sociālās vides stiprināšanai”/ „Cured by animals” ietvaros jūlijā notika praktiskais seminārs ārstiem un fizioterapeitiem par dzīvnieku terapijas izmantošanu veselības un imunitātes stiprināšanai. Praktiskais seminārs tika organizēts ar mērķi sniegt plašāku priekšstatu par dzīvnieku terapiju kā unikālu rehabilitācijas metodi, kā arī informēt par dažādo terapijas veidu pieejamību Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionā. Preiļu  novadu seminārā pārstāvēja ģimenes ārste Bernadeta Belova (SIA „Nadeta”) un fizioterapeite Svetlana Kurme (SIA „Preiļu slimnīca”). Semināra laikā mediķi ne tikai paplašināja zināšanas dzīvnieku terapijā un tās metožu izmantošanā, bet arī paši praktiski varēja izmēģināt četrkājaino terapeitu (suņu un zirgu) ārstniecisko efektu.


Krāslavas novada zirgu sētā „Klajumi” notika arī praktiskās konsultācijas reitterapijas un kanisterapijas jeb suņu terapijas izmantošanā vecākiem un viņu bērniem ar īpašām vajadzībām. Šajās praktiskajās konsultācijās piedalījās 28 dalībnieki no Dagdas, Krāslavas, Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu un Aglonas pašvaldībām. Kanisterapijas nodarbības laikā bērniem bija dota iespēja darboties ar speciāli sagatavotie suņiem, bērni suņus ķemmēja, glāstīja, baroja, veda pastaigāties un kopā spēlējās. Kanisterapijas nodarbības vadīja Latgales Reģionālā Dzīvnieku Mīļotāju Centra speciālisti no Daugavpils, plašāka informācija par šo centru un kanisterapiju ir pieejama interneta mājas lapā: www.dogslatgale.lv. Suņi palīdz bērniem pārvarēt runas, emocionālos traucējumus un autismu (mazināt tā izpausmes), ir lieliski palīgi rehabilitācijas periodā pēc cerebrālās triekas, fiziskām un emocionālām traumām.


Projektā „Cured by animals” kopā piedalās 16 partneri, kur 4 pašvaldības ir no Lietuvas un 12 pašvaldības no Latvijas, vadošais projekta partneris ir Eiroreģions „Ezeru zeme”.   Preiļu novada domes projekta budžets sastāda 7 164,48 Ls, no kuriem 85% t.i. 6089,81 Ls tiek finansēti no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF). Pašvaldības un valsts līdzfinansējums ir 1074,67 Ls.Kanisterapijas jeb suņu terapijas nodarbības laikā


Inese Matisāne,
Preiļu novada domes projekta koordinatore 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.