Uzsākta mākslīgā seguma uzklāšana jaunajam futbola laukumam

17.08.2011.

Šī gada 17. augustā tika uzsākta mākslīgā seguma uzklāšana jaunajam futbola laukumam Preiļos pie Preiļu Valsts ģimnāzijas. Sintētisko segumu Preiļu novadam dāvina Latvijas Futbola federācija, bet laukuma pamatnes sagatavošanu nodrošināja Preiļu novada dome.


Mākslīgā seguma futbola laukuma izmēri būs 95m X 65m. Pats segums izgatavots Vācijā un tā uzklāšanas darbus nodrošina tā ražotājs. Ja laika apstākļi būs atbilstoši, tad tiek plānots, ka darbi varētu ilgt aptuveni divas nedēļas. Laukuma pamatne jau bija sagatavota iepriekš, bet šovasar, atbilstoši speciālistu ieteikumiem, tika veikta tā papildus izlīdzināšana un blietēšana. Pēc seguma uzklāšanas apkārt laukumam paredzēts uzlikt pagaidu žogu, bet tālāka teritorijas un tās apkārtnes labiekārtošana varētu notikt nākošajos gadus.


Pēc darbu pabeigšanas futbola laukums tiks nodots Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas pārziņā. Laukumu treniņiem izmantos Preiļu Valsts ģimnāzijas un citu novada izglītības iestāžu audzēkņi, tur treniņi notiks arī Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas audzēkņiem. Tā kā laukuma izveidošanā finansiāli palīdzējusi arī Aizsardzības ministrija, to, iespējams, izmantos arī zemessardzes bataljons.


Atgādinām, ka līgums starp Preiļu novada domi un Latvijas Futbola federāciju par sintētiskā seguma uzklāšanu jaunizveidotajam futbola laukumam Preiļos tika noslēgts šī gada 30. martā. Latvijas Futbola federācija, pateicoties UEFA HatTrick-2 finansējumam, plāno uzstādīt visā Latvijā aptuveni 17 lielā izmēra mākslīgā seguma futbola laukumus. Pirmais no šiem laukumiem jau ir atklāts šī gada 1. jūlijā Kauguru vidusskolas stadionā Jūrmalā. 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.