Trešās Latvijā!

16.08.2011.

Kristīne Litavniece un Kristiāna Upeniece izcīnīja 3.vietu Latvijas jaunatnes čempionātā pludmales volejbolā. Jaunietes šādās sacensībās piedalījās pirmo reizi. Finālsacensības notika 16.-17. augustā Jūrmalā Dzintaru pludmalē. Jaunietes startēja 1995./1996.dz.g. grupā. Finālsacensībās piedalījās 21 pāris no visas Latvijas, mūsējās vienīgās no Latgales.


Atgādināsim, ka īsais, bet ļoti saspringtais volejbola turnīrs sākās jūnija sākumā ar priekšsacīkstēm vairākās pilsētās: Liepājā, Kuldīgā, Rīgā, Siguldā, Cēsīs un Gulbenē. Jaunietes varēja piedalīties visos 17 posmos , pelnot reitinga punktus atkarībā no iegūtās vietas 1.vieta-25 punkti, 2-21, 3-18, 4-15 utt. Atkarībā no iegūtajiem reitinga punktiem turnīra grupas tika veidotas tā, lai spēcīgākās komandas netiekas jau atlases sacensībās. Kopumā piedalījās 48 pāri. Šai sistēmai ir viens mīnuss. Līderos bija pāri, kuri piedalījušies 6 un vairāk posmos (mūsējās četros). Tas izskaidrojams ar ģeogrāfisko stāvokli, jo kas gan traucē liepājniecēm aizbraukt uz Kuldīgu, siguldietēm uz Cēsīm un otrādi. Tai pat laikā neviens posms nenotiek Latgalē-tuvākais Gulbenē.


Fināla pirmā sacensību diena sākas ar stiprām lietus gāzēm un neiepriecinošām ziņām, ka kārtējo reizi esam iekļuvuši pašā spēcīgākajā atlases grupā. Diemžēl pirmajā spēlē meitenes nespēja uzvarēt pāri no Siguldas, sāpīgs zaudējums 1-2. Pārsalušas un izmirkušas preilietes piedzīvo otro zaudējumu nākamajām čempionēm no Rīgas volejbola skolas 1-2. Līdz ar to pirmā diena noslēdzas ar atziņu, ka trešdien būs jāstartē no turnīra tabulas lejasgala un pretiniecēs būs pašas spēcīgās komandas.


Otrā diena sagaida ar saulīti un siltu vēju. Sacensību nolikums ir strikts- 2 zaudējumi un turnīrs beidzas! Tā kā komandu ir daudz, spēles norit 1 setu līdz 21 punktam. Diena sākas cerīgi. Pirmajā spēlē pret Gulbenes pāri tiek izcīnīta pārliecinoša uzvara. Otrajā spēlē pret nākamajām 2. vietas ieguvējām no Madonas 1, tika pielaistas pārāk daudz kļūdas un piedzīvots sāpīgs zaudējums. Vairāk zaudēt nedrīkst! Trešā spēle pret talsiniecēm tiek pārliecinoši uzvarēta. Un tad sākas 4 spēļu maratons bez atpūtas. Ceturtajā tiek sagrautas pirmās dienas pāri darītājas no Siguldas un piektajā uzvarēts Madona 2 pāris. Sestajā spēlē, kas jau ir pusfināls, atkal pretī nāk galvas tiesu garākās un vecākās nākamās čempiones no Rīgas. Uz spēka izsīkuma robežas meitenes cienīgi zaudē. Pēdējā spēlē par trešo vietu pret komandu no Lizuma (Gulbene) sākas veiksmīgi, bet tad iejaucas „debesu spēki”-sākas vētra ar spēcīgu lietu. Pēc noteikumiem iesāktu spēli jāpabeidz. Bumba ir vēja rokās. Mūsējās nevar pielāgoties un pirmo setu zaudē. Nogurums gāž no kājām, bet otrā seta beigās tiek izrauta fantastiska uzvara! Un tomēr šajā loterijā vinnests krīt mums, trešajā setā tiek izcīnīta pārliecinoša uzvara, attiecīgi trešā vieta Latvijas jaunatnes čempionātā pludmales volejbolā! Apsveicam!


P.S. Ceturtdien 25.08.2011 LTV7 ap plkst. 22-55 Pludmales volejbola apskatā varēs skatīt reportāžu par sacensību norisi.


Aldis Upenieks
 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.