Annas diena Aizkalnē

26.07.2011.

26. jūlijā, kad vasara pašā pilnbriedā, kad puķu dārzos zied tik krāšņas puķes, biedrībā “Sabiedriskais centrs “Aizkalne”  tika svinēta Annas diena . Annām par godu tika veidota ziedu izstāde , gatavoti dažādi pārsteigumi , sarūpētas dāvaniņas, puķu pušķi  un cepta garšīga kūka. 


Annas diena no izseniem laikiem ir svinēta kā saimnieču diena. Arī mūsu gaviļnieces Anna Aleksandroviča, Anna Sparāne, Anna Kažemāka un Anna Survilo ne reizi vien klājušas un joprojām klāj  bagātīgus galdus, kopj skaistus puķu dārzus,  ir izdarīgas, saimnieciskas un pasākuma laikā neskopojās ar savu pieredzi garšīgu ēdienu gatavošanā,  kā arī pastāstīja kuriozus atgadījumus no savām saimnieču gaitām.


Annas diena agrāk bija iecienīta arī kā kāzu rīkošanas diena . Dažas no Annām mirdzošām acīm kavējās atmiņās par savu iepazīšanos ar dzīvesdraugu, ar kuru saskaņā un mīlestībā nodzīvoti vairāki gadu desmiti.  Mūsu pagasta Annas ir arī lielas dziesmu zinātājas. Pēc biedrības meiteņu muzikālā apsveikuma tika izdziedātas Annu mīļākās dziesmas un secināts, ka šajā steidzīgajā laikmetā pārāk maz, sanākot  kopā, tiek ritināts  tik sen zināmu , bet jau nedaudz piemirsušos  dziesmu kamolītis.


Pasākums izvērtās tik sirsnīgs , ka noslēgumā pat negribējās šķirties. Tik daudz vēl bija ko izrunāt un izdziedāt. Bet mūsu Annas  kā katru gadu gaidīja  svētku turpinājums mājās. Paldies tām, kuras atrada laiku  un atbrauca, lai pāris stundas pabūtu kopā ar pasākuma rīkotājām un ciemiņiem.  Domās nesām sveicienus  Annām, kuras dažādu apstākļu dēļ nevarēja ierasties. 


Par pasākuma organizēšanu un sponsorēšanu  paldies biedrības meitenēm – Ingai, Ritai, Sandijai, Regīnai, Janīnai un Ivetai.


Uz tikšanos nākošajā pasākumā.


Janīna Beča
biedrības valdes priekšsēdētāja


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.