Izskaņai tuvojas vasaras sezona vieglatlētiem

06.08.2011.

Uz 6.SEB Kuldīgas pusmaratonu, kurš vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts, no Preiļiem devās trīs atlēti, kas ir krietni mazāk nekā pusmaratona sacensībās „Sportlat” ieskaitē. Sacensības ar savu labo organizāciju un labvēlīgo auru pulcēja gandrīz 400 apņēmīgo pārbaudīt sevi.


Jau kuru gadu Kuldīgā veiksme neatstāj Anitu Kažemāku. Arī šoreiz uz goda pjedestāla mūsu vieglatlēte tika aicināta trīs reizes – Latvijas čempionātā pusmaratonā sievietēm sudraba godalga, uzvara savā S20 grupā un ceturtais rezultāts dāmu kopvērtējumā – 1.21:12. Tā turpināt arī Valmieras maratonā!


Godam cīnījās arī sev jau neierasti īsajā distancē Aigars Salenieks – rezultāts 1 stunda 20 minūtes un 32 sekundes ierindo Aigaru 5.vietā V30 grupā Panākumi savā vaļaspriekā iet kopsolī ar panākumiem darbā – nupat kā Aigaram piešķirta policijas apakšpulkveža pakāpe. Novada vieglatlētu saime pievienojas suminātāju pulkam!


Savam kārtējam pusmaratonu skaitam arī šo sev pieplusoja Normunds Ivzāns. Distancē pavadītās 1.27:13 Normundu ierindoja V40 grupas 12.vietā.


Kupls maratonistu un skrējēju pulks no Preiļiem pošas uz Valmieru, kur 18.septembrī notiks LČ maratonā, kā arī interesentiem būs iespēja veikt pusmaratonu vai piedalīties 5,7 km satelītskrējienā.


 Ar LVS 4.posma sacensībām 9.augustā Rīgā „Daugavas” stadionā noslēdzās Latvijas Vieglatlētikas savienības kausu izcīņa vieglatlētikā.


Prieks, ka viens kauss tomēr mēroja ceļu arī uz Preiļiem un par to parūpējās Anna Svetlova, kura izcīnīja uzvaru vidējo distanču skriešanā. Tikai uzvara pēdējā posmā ļautu Annai tikt pie panākuma kopvērtējumā. Zaudējusi klātienē savai sīvākajai konkurentei Elizabetei Priekulei divos iepriekšējos posmos, izšķirošajos mirkļos Anna atrada spēkus mobilizēt sevi bezkompromisa cīņai un uzvarēt ar jaunu personīgo rekordu 800 m distancē – 2 minūtes 24,09 sekundes. Prieks, ka uz Preiļu vieglatlētikas apvāršņa ir parādījušās vairākas perspektīvas jaunās vidējo distanču skrējējas. Nepaveicās Preiļu novada BJSS audzēknim riebiņietim Dainim Gorinam, kurš patlaban sportisko meistarību kaldina Murjāņu SĢ. Izskaņā vienāds punktu skaits ar savu sīvāko konkurentu, bet zaudējums pēdējā posmā ar 4 cm nozīmēja tikai to, ka kauss šoreiz ceļos uz Smilteni.


Rezultātu krišanās daudziem vieglatlētiem jau norāda uz to, ka galvenie starti ir jau aiz muguras un organisms prasa gan psiholoģisko , gan fizisko relaksāciju, lai jau rudens pusē atpūtušies varētu sākt kaldināt jaunas uzvaras.Leonīds Valdonis,
sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 06.08.2011.