Latvijas Jaunatnes čempionāts pludmales volejbolā iegājis finiša taisnē

08.08.2011.

Noslēgumam tuvojas 2011. gada Latvijas jaunatnes čempionāts pludmales volejbolā. Īsais, bet ļoti saspringtais volejbola turnīrs sākās jūnija sākumā un noslēgsies 16.-17. augustā ar finālsacensībām Rīgā, pludmales sporta centrā „Brazīlija”. Preiļus tajā pārstāv vienīgais pāris Kristīne Litavniece un Kristiāna Upeniece. Kopumā priekšsacīkstēs 1995./1996.dz.g. grupā piedalījās 45 volejbolistu pāri no visas Latvijas. Priekšsacīkstes notika vairākās pilsētās: Liepājā, Kuldīgā, Rīgā, Siguldā, Cēsīs un Gulbenē. Jaunietes varēja piedalīties visos 17 posmos, pelnot reitinga punktus atkarībā no iegūtās vietas 1.vieta-25 punkti, 2-21, 3-18, 4-15 utt. Atkarībā no iegūtajiem reitinga punktiem turnīra grupas tiek veidotas tā, lai spēcīgākās komandas netiekas jau atlases sacensībās. Šai sistēmai ir viens mīnuss. Pašlaik līderos ir pāri, kuri piedalījušies 6 un vairāk posmos. Tas izskaidrojams ar ģeogrāfisko stāvokli, jo kas gan traucē liepājniecēm aizbraukt uz Kuldīgu, siguldietēm uz Cēsīm un otrādi. Tai pat laikā neviens posms nenotiek Latgalē-tuvākais Gulbenē.


Tāpēc, lai papildinātu reitinga punktu skaitu mūsu meitenes 3. augustā devās savā ceturtajā posmā uz Siguldu. Uz šo posmu bija ieradušās neierasti daudz komandas. Volejbola maratons 9 stundu garumā, sākās ļoti cerīgi. Meitenēm trāpījās pati spēcīgākā atlases grupa, toties viņām izdevās sagādāt pirmo zaudējumu visa turnīra komandai, kura līdz šim nebija zaudējusi. Līdz ar to savā apakšgrupā 1. vieta, kas ļāva uzreiz startēt pusfinālā jeb 4-tā vieta jau garantēta. Pretiniecēs dabūjam spēcīgās mājinieces, kas savu līdzjutēju atbalstītas tomēr izrauj uzvaru pār preilietēm. Spēlē par 3. vietu Kristīne ar Kristiānu parāda, kurš „saimnieks uz laukuma” un uzvar!


Ar iegūtajiem 63 reitinga punktiem meitenes stabili iekļūst finālsacensībās. Ir zināmas pretinieces no Daugavas labā krasta pilsētām, priekšsacīkšu laikā visas ir vismaz 1 reizi apspēlētas, tāpēc ar pārliecību savos spēkos jādodas pretim finālam. Lai veicas!


Aldis Upenieks


 

Pēdējās izmaiņas: 08.08.2011.