VĒL TIKAI AUGUSTĀ ŠĶIRO ATKRITUMUS PREIĻOS UN LAIMĒ 200 LS!

05.08.2011.

Vēl tikai līdz 31.augustam Latvijas Zaļais punkts aicina preilēniešus iesaistīties atkritumu šķirošanas kampaņā „Šķiro pa tīro!” un laimēt 200 Ls dāvanu čekus no veikalu tīkla „Maxima”, kā arī ikmēneša veicināšanas balvas – 6 mēnešu abonementus vienam no desmit „Dienas žurnāli” izdevumiem pēc laimētāju izvēles. Lai tiktu pie vērtīgajām dāvanām, iedzīvotāji ir aicināti nodot iztukšotas dzērienu plastmasas (PET) pudeles, stikla taru, sulu un piena kartona pakas, kā arī nolietotās elektropreces šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, Rīgas ielā 4. 


Kopā ar nodotajiem atkritumiem akcijas dalībniekam šķirošanas laukumā arī jāatstāj sava kontaktinformācija, jo 1.septembrī notiks kampaņas noslēdzošā izloze. Atgādinām, ka iztukšotās PET pudeles preilēnieši nevar nodot šķirošanas laukumā, bet gan tajās  ir jāievieto zīmīte ar savu vārdu, uzvārdu, telefonu un jāiemet plastmasai paredzētajos pilsētas konteineros. Noslēguma izlozē noskaidros žurnālu abonementu ieguvējus augustā, bet no visu akcijas mēnešu veicināšanas balvu saņēmējiem izlozēs pašu veiksmīgāko atkritumu šķirotāju Preiļos, kurš saņems 200 Ls.


Atkritumu šķirošanas kampaņa „Šķiro pa tīro!” no maija līdz augusta beigām norisinās 25 Latvijas pilsētās, un akcijas rezultāti pa mēnešiem (savāktais apjoms m3 un dalībnieku skaits) liecina, ka Preiļu iedzīvotāji visaktīvāk šķirojuši jūnija mēnesī:


JŪLIJS
PET pudeles: 4 m3, 82 dalībnieki
Stikla tara: 4 m3, 46 dalībnieks
Nolietotās elektropreces: 2 m3, 24 dalībnieki
Sulu un piena kartona pakas: 0,05 m3, 36 dalībnieki
Kopā: 10,05 m3,  198 dalībnieki
JŪNIJS
PET pudeles: 1,5 m3, 245 dalībnieki
Stikla tara: 2 m3, 4 dalībnieki
Nolietotās elektropreces: 4,5 m3, 16 dalībnieki
Sulu un piena kartona pakas: –
Kopā: 8 m3, 265 dalībnieki


MAIJS
PET pudeles: 0,5 m3, 25 dalībnieki
Stikla tara: –
Nolietotās elektropreces: 1 m3, 3 dalībnieki
Sulu un piena kartona pakas: 0,1 m3, 5 dalībnieki
Kopā: 1,6 m3, 33 dalībnieki 


Visi kampaņā „Šķiro pa tīro!” savāktie materiāli nonāks pārstrādes rūpnīcās: PET pudeles – rūpnīcā „PET Baltija”, kas atrodas Jelgavā; sulu un piena kartona pakas – papīrfabrikā „Līgatne”, bet elektrokrāmi – uzņēmumos “Eko Reverss” un „BAO”, kur tos izjauks pa materiālu veidiem un nosūtīs uz pārstrādi rūpnīcās Latvijā un ārpus tās. Savukārt no sašķirotā stikla jaunas burciņas un pudeles taps rūpnīcā „Warta Glass” Paņevēžā.


Plašāka informācija par kampaņu „Šķiro pa tīro!”: šeit


Informāciju sagatavoja:
Līga Ivanova, „EKO Media” projektu vadītāja, T. 26464686,
liga@ekomedia.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.