Iedzīvotāji atzinīgi novērtē iespēju saņemt medicīniskas konsultācijas, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni

05.08.2011.

Veselības norēķinu centrs informē, ka jūlija mēnesī Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 mediķi saņēma 1 991 iedzīvotāja zvanu, no kuriem medicīniski padomi bija nepieciešami 1 860 iedzīvotājiem. Trijos mēnešos līdz ar Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa darbības uzsākšanu kopumā palīdzība ir sniegta 6 185 iedzīvotājiem.


Veselības norēķinu centra mājas lapā veiktā iedzīvotāju aptauja par Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa novērtējumu liecina, ka 74% aptaujas dalībnieku atzinīgi novērtē iespējas saņemt medicīniskus padomus, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Arī zvanītāju izteiktās pateicības mediķiem par sniegto palīdzību apliecina nepieciešamību saņemt medicīniskus padomus ārpus ģimenes ārsta darba laika.


Zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni jūlijā, iedzīvotāji lūguši medicīniskus padomus dažādās situācijās. Mediķi snieguši konsultācijas, kā rīkoties gadījumā, kad straujas ieelpas rezultātā deguna dobumā nokļuvuši čili pipari vai elpceļos nokļuvuši svešķermeņi, piemēram, plūmes kauliņš, zobu protēzes un saldējuma kociņš.


Galvenokārt iedzīvotājiem bija nepieciešami ārstu padomi par jautājumiem, kas saistīti ar medikamentu lietošanu, kā rīkoties paaugstinātas temperatūras un saaukstēšanās gadījumā, vēdera sāpju gadījumā, paaugstināta asinsspiediena gadījumā, galvassāpju gadījumā, ērču vai citu kukaiņu koduma gadījumā, kā arī situācijās, kad gūti saules apdegumi.


Medicīniskas konsultācijas bija nepieciešamas iedzīvotājiem no visas Latvijas. Zvani galvenokārt saņemti no Rīgas (1 105 zvani) un Rīgas rajona, Jūrmalas (58 zvani), Jelgavas (56 zvani), Daugavpils (54 zvani), Ogres (34 zvani), Cēsīm (24 zvani), Liepājas (22 zvani), Valmieras (20 zvani) un citām pilsētām. Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa mediķu padomi bija nepieciešami arī trīs iedzīvotājiem no Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes.


Jau ziņots, ka Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis sniedz konsultācijas par vienkāršām veselības problēmām, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība. Medicīniskos padomus iedzīvotājiem sniedz pieredzējuši ģimenes ārsti un ārsta palīgi darba dienās no plkst. 18.00 līdz plkst. 8.00 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti.


Toms Noviks
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Tālrunis: 67043709; 26655915
E-pasts:
toms.noviks@vnc.gov.lv
WWW: http://www.vnc.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 05.08.2011.