Annas diena Pelēču pagastā

26.07.2011.

Ar badiņu Jānīt’s nāca,
Ar badiņu Pēterīt’s;
Jēkabs, Anna bagātnieki,
Tiem aug rudzi tīrumā.
(Latviešu tautasdziesma)


2011. gada 26. jūlijā, lai atcerētos latviešu tradīcijas un godinātu vienus no latviešu stiprākajiem un skaistākajiem vārdiem un to īpašniekus – Jēkabus un Annas, Pelēču pagastā tika svinēta Jēkaba un Annas diena.


Pasākuma laikā visiem tā apmeklētājiem bija iespējams ne tikai labi pavadīt laiku, bet arī uzzināt daudz jauna un vēl iepriekš nezināta gan par Jēkaba, gan par Annas dienas tradīcijām un ticējumiem, piemēram, ja Annas dienā iet uz dārzu pēc kāpostiem, tad rudenī kāpostu dārzā nebūšot. Visu pasākuma laiku pie Pelēču pagasta pārvaldes norisinājās arī Jēkaba un Annas dienas tirdziņš, kur bija katram interesentam un pasākuma apmeklētājam bija iespējams iegādāties gan krāšņas rotas, gan dažādus priekšmetus no koka, gan arī gardus našķus, ar ko sevi palutināt.


Šajos svētkos ar ziediem un kādu saldumu tika suminātas arī pašas pasākuma vaininieces – visas klātesošās gaviļnieces Annas.


Lai Jēkaba un Annas dienas pasākumu padarītu vēl krāšņāku un atraktīvāku, to ar dziesmām un priekšnesumiem papildināja arī Pelēču jauniešu ansamblis Gunas Silenieces vadībā.
Pēc pasākuma visi klātesošie tika aicināti uz kopīgu svētku svinēšanu un kopīgu zivju zupas ēšanu.


Svētku organizatori šogad bija īpaši padomājuši arī par pašiem mazākajiem pasākuma apmeklētājiem, sarūpējot tiem piepūšamās  atrakcijas, kurās bija iespēja ne tikai jautri pavadīt laiku, bet arī uzkrāt daudz smieklu, enerģijas un pozitīvu emociju.


Tāpat mazākajiem svētku apmeklētājiem pēc pasākuma bija iespēja kārtīgi izdejoties arī bērnu diskotēkā.


Lai arī Jēkaba un Annas diena Pelēču pagastā tika svinēta vēl tikai otro gadu, gan pasākuma organizatori, gan tā apmeklētāji atzīst, ka šis pasākums ir jāsaglabā kā tradīcija un šos svētkus jāturpina svinēt arī turpmāk, tāpēc – uz tikšanos nākošgad!

Edīte Šņepste


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.