Rekonstruē siltumtrases posmu

04.08.2011.

Lielākā daļa no Preiļu pilsētas centrālajiem siltumtīkliem laika gaitā pakāpeniski ir atjaunoti, taču vēl ir atlikuši nedaudzi īsāki posmi, kuriem nepieciešama rekonstrukcija. SIA „Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdens apgādes nodaļa šajā vasarā veicamo remontdarbu plānā bija iekļāvusi siltumtrases rekonstrukciju posmā no Liepu ielas 9 līdz Jaunajai ielai 1.


Pieredze rāda, ka tautas atziņa par ragavu darināšanu vasarā pēdējos gados ir īpaši aktuāla, un to var attiecināt uz SIA „Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdens apgādes nodaļas vasaras sezonā veicamo darbu plānu. SIA „Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdens apgādes daļas vadītājs Vladimirs Haritonovs informē, ka pavasarī veicot hidraulisko pārbaudi tika konstatēts, ka siltumtrases posms 160 m garumā no dzīvojamās mājas Liepu ielā 9 kameras SK-1 līdz Jaunajai ielai 1 atrodas avārijas stāvoklī, cauruļvadi ir sarūsējuši un caurumaini, vienīgais risinājums ir to pilnīga nomaiņa. Ja tas netiktu izdarīts šajā vasarā, tad apkures sezonas laikā daudzdzīvokļu namam Jaunajā ielā 1 siltuma padeve kļūtu problemātiska.


Vecie siltumtrases cauruļvadi, kas kalpojuši vairākus gadu desmitus, tika nomainīti ar jaunām rūpnieciski izolētām caurulēm, kas mūsdienās centralizētai siltumapgādei tiek izmantotas visbiežāk. To priekšrocības ir minimāli siltuma zudumi, ilgs darba mūžs, liela triecienizturība un efektīva noturība pret koroziju, vienkārša savienojumu montāža, kura nodrošina pārliecinošu termoizolāciju un hidroizolāciju, šāda veida caurules uzstādot nav nepieciešama betona kanālu izbūve – tās tiek guldītas tranšejās tieši uz smilts spilvena.


Veicamie remontdarbi saskaņoti ar visām atbildīgajām iestādēm un institūcijām. Vairākas dienas remontdarbu laikā daudzdzīvokļu nama Jaunajā ielā 1 iemītniekiem tika pārtraukta karstā ūdens padeve, pateicamies iedzīvotājiem par sapratni!


Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 04.08.2011.