29. – 31. jūlijā notiks vēl nebijusi ekspedīcija „Pa ūdens ceļu”

29.07.2011.

Ekspedīcijas mērķis ir praksē pētīt un klasificēt avotus, kā arī apzināt un iegūt pieredzi par cilvēka un avota saudzīgas un draudzīgas līdzpastāvēšanas principiem. Iegūtas zināšanas tiks izmantotas profesionālas un videi draudzīgas avotu labiekārtošanas metodikas veidošanai.


Kā informē Latvijas Avotu biedrības Valdes priekšsēdētājs Edgars Medvedskis, Latvijā šodien neeksistē skaidri un saprotami kritēriji, kuri nosaka līdz kuram brīdim notiek avota labiekārtošanas darbi un kurā brīdī šāda “labiekārtošana” jau pārvēršas postīšanā. Bieži vien, ja avotā ir labs ūdens, cilvēki vienkārši dodas uz avotu pēc ūdens pa taisnāko ceļu, tādējādi nobradājot biotopus, izmīdot un nobrucinot iežus utml. Ko darīt? Tieši tāpēc Latvijas avotu biedrība rīko ekspedīciju “Pa ūdens ceļu”. “


Ekspedīcijā plānots pārvietoties ar plostiem posmā no Krāslavas līdz Naujenei pa gleznaino dabas parku Daugavas ielejā, Augšdaugavas aizsargājamo ainavu apvidū. Parks dibināts 1990.gadā, lai saglabātu unikālo un savdabīgo Daugavas senlejas ainavu. Tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur Daugava saglabājusi savu dabisko tecējumu. Daugavas loku raksturīgākā dabas īpatnība ir 8 lieli Daugavas līkumi posmā no Krāslavas līdz Naujenei. Šajā posmā Daugavas krastos atrodas virkne ievērojamu avotu – Mālkalnes, Užinkolna, Viļjušu .c.


Ekspedīcijas norisi fotografēs ainavu fotogrāfs Ainārs Jēkabsons un visi interesenti 17. septembrī Andrejsalā „Sapņu teātra” telpās laipni gaidīti aplūkot ekspedīcijas foto izstādi. Notiks ekspedīcijas materiālu prezentācija, diskusija par cilvēka attiecībām ar avotu, neiztiks arī bez dziesmām un mūzikas.


Latvijas avotu biedrība pateicas Daugavpils universitātes pārstāvim Maģ. ģeogr. Jurim Somam par informatīvo palīdzību ekspedīcijas sagatavošanā.


Latvijas Avotu biedrība dibināta 2009. gadā un tā nodarbojas ar Avotu apzināšanu, klasificēšanu, aizsargāšanu un uzturēšanu Latvijā. Biedrība ir arī viena no galvenajām UNESCO izsludinātās Pasaules ūdens dienas aktivitāšu veicējām un īstenotājām Latvijā.
Mediju pārstāvji ir aicināti piedalīties šajā braucienā, iepriekš informējot Latvijas avotu biedrību. Iespējams veikt arī daļu no plānotā maršruta.


Ekspedīciju atbalsta SIA „ECOFINN Latvija”, “Vecpiebalgas Ūdensrozes” ūdensrožu un ūdensaugu stādu audzētava, SIA „Piebalgas alus”, IK „Sēra koki”.


Kontakti:
Latvijas avotu biedrība
EDGARS MEDVEDSKIS
Tel. 26011601
E-pasts:
avotubiedriba@inbox.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.