Renovētās telpās darbu sākusi Pelēču pagasta bibliotēka

21.07.2011.

21. jūlijā pēc ilgāka pārtraukuma atkal savas durvis apmeklētājiem vēra vaļā un uz atvēršanas svētkiem aicināja Pelēču pagasta bibliotēka.


Gandrīz četru mēnešu laikā bibliotēkā tika veikti dažādi labiekārtošanas darbi – grīdas un griestu salikšana, plauktu un logu nišu krāsošana, grīdas montāža ar laminātu, elektroinstalācijas nomaiņa, tapešu līmēšana un krāsošana, durvju nišu aiztaisīšana, lai bibliotēkas apmeklētājiem būtu vēl lielāks prieks nākt uz pagasta bibliotēku, lasīt grāmatas un iesaistīties bibliotēkas organizētajās aktivitātēs un pasākumos.


Visi Pelēču pagasta bibliotēkas remontam nepieciešamie materiāli tika  finansēti no Preiļu Galvenās bibliotēkas un pasākuma „Darba praktizēšana pašvaldībās ar 100 Ls stipendiju” budžeta.


Bibliotēkas atklāšanas pasākumā tās vadītāja Everita Rasčevska pateicās visiem, kas atbalstījuši un palīdzējuši bibliotēkas labiekārtošanas darbos, lai bibliotēka ar skaistām un sakoptām telpām atkal varētu gaidīt savus apmeklētājus, kā arī izteica cerību, ka paveiktais būs kā labs atspēriena punkts tālāko ieceru un sapņu realizēšanā.


Pēc bibliotēkas remonta patīkamas pārmaiņas tagad sagaida arī tās mazākos apmeklētājus – bibliotēkā beidzot īstenota sen lolota iecere un ierīkots īpašs stūrītis arī vismazākajiem.
Lai bibliotēkas atvēršanas svētkus padarītu vēl priecīgākus un gaišākus, tos ar skanīgām dziesmām papildināja arī Pelēču jauniešu ansamblis Gunas Silenieces vadībā.


Tāpat šajā svētku reizē bibliotēkas apmeklētājiem tika atklāta arī izstāde „Pelēču pagasta iedzīvotāju vaļasprieki”, kurā iespējams smelties iedvesmu jau esošajiem vaļaspriekiem un gūt idejas jaunām nodarbēm. Izstādē šoreiz aplūkojami Silvijas Šņepstes, Leontīnas Silenieces, Ilzes Ziemeles adījumi, kā arī Silvijas Putānes kvīlinga tehnikā radītās gleznas un Evitas Kivriņas tapojumi.


Izstādes atklāšanā Silvija Putāne dalījās ar visiem interesentiem pieredzē par kvīlinga tehnikā radīto gleznu tapšanas procesu un niansēm, bet ar Evitas Kivriņas palīdzību ikvienam darboties gribētājam bija iespēja pašam izmēģināt tapošanu.


Bibliotēkas atklāšanas pasākuma noslēgumā tā viesi sveica bibliotēku un tās vadītāju Everitu Rasčevsku svētkos un vēlēja daudz čaklu lasītāju, draugu un daudz jaunu ideju bibliotēkas attīstībai.


Pasākuma fotogalerija


Edīte Šņepste


 

Pēdējās izmaiņas: 21.07.2011.