Divu dienu (25. – 26. augustā) bezmaksas seminārs par ārstniecības augiem, invazīvajiem augiem un dārzu veidošanu

25.08.2011.

Seminārs visiem interesentiem ir BEZ MAKSAS.


Daugavpils un Šauļu Universitātes piedāvā visiem interesentiem bezmaksas seminārus par tēmām, kas interesē lauksaimniekus un ar lauksaimniecību saistītos uzņēmējus, kā arī pašvaldību un valsts iestāžu darbiniekus. 25.-26. augustā viesu namā „Dridži” (http://www.dridzi.lv, Skaistas pagasts, Krāslavas novads) notiks seminārs par šādām tēmām: dārzu veidošana (augu kompozīciju veidošana, smaržu dārzi, ārstniecības augu dārzi); savvaļas ārstniecības augi, to resursi; ārstniecības augu lietošana mājās; invazīvie augi, to ierobežošana. Visas lekcijas vada atzīti šo nozaru speciālisti no Šauļu Universitātes. Tiks piedāvāta ekskursija pa zemnieku saimniecību „Kurmīši” (ārstniecības augu audzēšana, tēju gatavošana). Seminārs un naktsmājas viesu namā „Dridži”.


Lūdzam pieteikties uz semināru līdz 17. augustam. Pieteikšanās veicama un jautājumus par projektu vai semināru var uzdot pa tel. 26465530 vai e-pastu jolanta.bara@biology.lv


Īsa informācija par projektu:
Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūtā tiek īstenots projekts Vienotais Universitāšu pētījumu un tehnoloģiju centrs uzņēmējiem lauku ekonomikas dažādošanai Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam ietvaros kopā ar Šauļu Universitāti (Lietuva). Projekta teritorija ir Krāslavas, Daugavpils, Jēkabpils un Preiļu rajoni Latvijā un Utenas, Panevežas un Šauļu rajoni Lietuvā. Projekta periods: 2010. gada janvāris – 2011. gada decembris.
Tiek izveidots vienots pētījumu un tehnoloģiju centrs, kurā visi pakalpojumi būs pieejami abu valstu uzņēmējiem. Pakalpojumi projekta periodā tiek piedāvāti bez maksas, tie ietver precīzu parazitoloģijas analīžu un ģenētisko analīžu veikšanu, augšņu analīzes un konsultācijas netradicionālo kultūru audzēšanai, apzaļumošanai un stādu audzēšanai. Šauļu Universitāte izveidos arī Tehnoloģiju pārneses kontaktpunktu pēc Daugavpils Universitātes pieredzes.


Tāpat projektā paredzēti pasākumi lauku uzņēmēju informēšanai par pieejamiem inovatīviem pakalpojumiem, tikšanās starp abu valstu uzņēmējiem pieredzes apmaiņai, piedāvātas bezmaksas konsultācijas un semināri mazajās pierobežas pilsētās un ciemos. Semināru cikls sākas 2010. gada novembrī.


Ieguldījums jūsu nākotnē!


 

Pēdējās izmaiņas: 25.08.2011.