Aizvadīti Preiļu novada svētki

17.07.2011.

Šī gada 9. jūlijā ar ģimeņu dienas pasākumiem Prīkuļos un Pelēčos aizsākās Preiļu novada svētki. Iepriekšējos gadus tradicionāli tika svinēti pilsētas svētki, bet šis bija pirmais gads, kad novada iedzīvotāji un ciemiņi tika aicināti uz novada svētkiem. Arī šogad bija padomāts par svētku pasākumu daudzveidību, lai katrs varētu atrast sev piemērotāko.


Novada svētku ietvaros šogad varēja baudīt gan dažādas izstādes (foto, māksla, vēsture), gan vērot no malas vai pašiem iesaistīties dažādas sporta aktivitātēs („Skrējiens pēc Latvijas Krājbankas naudas poda”, sacensības „Mazais Preiļu novada stiprinieks”, jautrās stafetes „ Mana veiklā ģimene” un Latvijas spēkavīru čempionāta Preiļu posms), gan pirkt vai pārdot, vai vienkārši apskatīt tirgus ielas piedāvājumu, gan vērot un pašiem iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās gan Raiņa bulvāra iestāžu piedāvātajās aktivitātēs, gan kopīgi veidot ziedu, māla un krāsu musturus, gan baudīt pašmāju dejotāju, dziedātāju, mūziķu un viesmākslinieku koncertus un priekšnesumus – Ģimeņu dienas noslēguma koncerts Pelēčos, pasākums „Pretī jaunībai un saulei” Prīkuļos, Daugavpils Latviešu kultūras centra kamerorķestra koncerts Preiļu kultūras namā, koncerts „Ar vasaras sauli ceļamaizē” Aizkalnē, alternatīvs koncerts „Rock ‘n’ Preiļi” Preiļu parka vecajā estrādē, Mūzikas un deju musturis Raiņa bulvārī, Valmieras Lielo masku teātra programma bērniem, Preiļu novada skolotāju kora „Latgale” koncerts.


Svētku kulminācijas dienas vakarā, 16. jūlijā, visi tika aicināti uz svētku noslēguma koncertiem Preiļu parka estrādē. Pirms koncerta „Zvaigžņu mirdzumā” novada iedzīvotājus uzrunāja un svētkos sveica Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs. Apveikumiem vārds tika dots arī svētku goda viesiem Preiļu Goda pilsonim Francijas koru asociācijas „AIGA” prezidentam Bruno Davio, Baltkrievijas Glubokoje rajona deputātu padomes priekšsēdētājai Valentīna Semčonokai un Lietuvas pilsētas Utena pārstāvjiem Utenas Kultūras nama direktorei Astai Motuzienėi un Utenas Mākslas skolas direktoram Jonasam Pleckevičiusam. Pēc dziedātāju un aktieru koncerta estrādē uzstājās populārā grupa „Musiqq”. Līdz rīta gaismai visi varēja ballēties kopā ar grupu „Kompromiss” no Valmieras. 17. jūlijā svētki noslēdzās ar dievkalpojumu Preiļu Romas katoļu draudzes baznīcā.


Preiļu novada dome un Preiļu novada Kultūras centrs izsaka pateicību svētku atbalstītājiem un sponsoriem: AS Latvijas Krājbanka, AS SEB banka, AS SWEDBANK, A/s “Preiļu siers”, AS “Latgales piens”, SIA „SAU Preiļi“, SIA „Firma Jata”, SIA “PRIMO food”, SIA “Salang P”, SIA “Atvars P”, AAS Balta, SIA “Dija P”, SIA “Vega P”, SIA „Arka Preiļi”, SIA “Tēraudi P”, SIA “Preiļu ainava”, SIA “Preiļu santehniķis”, SIA „Madonas būve“, SIA „LATA CMD”, SIA „Lilī”. Paldies informatīvajiem atbalstītājiem: laikrakstam „Novadnieks”, laikrakstam „Vietējā Latgales Avīze”, laikrakstam „Latgales Laiks”, „Latgales reģionālajai televīzijai”, radio stacijai „Novoje Radio” un radiostacijai „Radio 1”.


Paldies visiem novada iedzīvotājiem un novada viesiem par atsaucību un pozitīvo gaisotni novada svētkos!Foto ieskats Preiļu novada svētkos


Preiļu novada svētki noslēgušies:Preiļu novada svētki šogad ir īpaši:


Pēdējās izmaiņas: 17.07.2011.