Donoru diena Preiļos

27.07.2011.

Šā gada 27.jūlijā no plkst. 09:00 – 12:00 Valsts asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāle organizē asins donoru dienu Preiļu poliklīnikā, Raiņa bulvārī 13.


VADC informē, ka vasaras sezonā turpinās ērču aktivitātes laiks. Ja donoram sanācis saskarties ar šo bīstamo insektu, jāņem vērā, ka pēc ērces koduma asinis ziedot var tikai tad, kad būs pagājis pusgads (seši mēneši). Esiet uzmanīgi un saudzējiet sevi!


VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 – 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kg un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms asins ziedošanas vēlams lietot veselīgu uzturu, daudz šķidruma. Nedrīkst lietot treknus ēdienus asins došanas dienā, kā arī dienu iepriekš. Neēdis cilvēks asinis nevar ziedot.


Pēc asins ziedošanas donors saņem naudas kompensāciju 3LVL pusdienām, brīvdienu (saglabājot vidējo darba algu) asins došanas dienā un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar darba devēju pēc Darba likuma 74. panta.


Informāciju sagatavoja:
Valsts asinsdonoru centra
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Pēdējās izmaiņas: 27.07.2011.