24 M 3 SULU UN PIENA PAKAS PĀRTOP PAR 275 000 JAUNU PAPĪRA LAPU

12.07.2011.

Latvijas Zaļā punkta rīkotās atkritumu šķirošanas kampaņas „Šķiro pa tīro!” ietvaros iedzīvotājiem 14 Latvijas pilsētās ir iespēja šķirot un otrreizējai pārstrādei nodot ne tikai iztukšotās plastmasas pudeles, stikla taru un nolietotās elektropreces, bet arī izlietotās sulu un piena kartona pakas jeb Tetra Pak iepakojumu. Akcijas pirmajos divos mēnešos dalībnieki jau sašķirojuši 24 m3 šādu paku, kas pēc tam papīrfabrikā „Līgatne” pārtop par attiecīgi 275 000 jaunu A4 formāta papīra lapu.


Dzērienu kartona iepakojumu pārstrādi un jaunu produktu ražošanu Latvijā no 2010.gada nodrošina papīrfabrika „Līgatne” sadarbībā ar uzņēmumu „Tetra Pak”, jo Tetra Pak iepakojums sastāv no aptuveni 75% augstvērtīga kartona, 20% polietilēna un 5% alumīnija, līdz ar ko pārstrādes procesā iegūtais papīrs ir ļoti kvalitatīvs. Kā liecina uzņēmuma „Tetra Pak” statistikas dati, tad 2010.gadā visā pasaulē kopumā tika pārstrādāti 30 miljoni kg kartona iepakojuma.


Šobrīd Tetra Pak iepakojumu Latvijā iespējams nodot ne tikai akcijā „Šķiro pa tīro”, bet arī skolās, universitātēs un birojos, kuros ir „Līgatnes”  Tetra Pak vai arī papīra savācēj kastes.  Savukārt ikviens patērētājs izlietotās sulu un piena pakas tiek aicināts nodot savas pilsētas šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā (laukumu adreses iespējams uzzināt www.zalais.lv – šeit).


Visiem čaklajiem dzērienu kartona paku šķirotājiem vien jāatceras, ka pirms nodošanas tās kārtīgi jāiztukšo, jāsaplacina un vēlams arī izskalot. Tie uzņēmumi, organizācijas un izglītības iestādes, kam vēl nav savas Tetra Pak savācēj kastes, ir aicinātas tām pieteikties caur mājas lapu www.makulatura.lv – šeit.


Papīrfabrikas „Līgatne” mārketinga vadītāja Oļesja Dreimane uzsver: „Tetra Pak iepakojumu nodošana otrreizējai pārstrādei, protams, pirmām kārtām ir veids, kā mēs paši varam rūpēties, lai vide mums apkārt ir tīra un sakopta. Bet noteikti gribu uzsvērt, ka dzērienu kartona iepakojums ir lielisks resurss, ko varam izmantot, veidojot jaunus papīra izstrādājumus. Papīrfabrika „Līgatne” papīru ražo tikai no makulatūras, tādā veidā rūpējoties par vides saglabāšanu. Mēs noteikti esam pateicīgi tiem cilvēkiem, kuri mūs atbalsta un palīdz, lai šie resursi nonāktu papīrfabrikā uz otrreizējo pārstrādi.”


Kampaņa „Šķiro pa tīro!” norisinās līdz pat augusta beigām un tās ietvaros, kā arī ikdienā Tetra Pak iepakojumu iespējams šķirot un otrreizējai pārstrādei nodot 14 Latvijas pilsētu atkritumu šķirošanas laukumos: Dobelē, Jelgavā, Krāslavā, Kuldīgā, Liepājā, Ludzā, Ogrē, Preiļos, Rojā, Saldū, Siguldā, Talsos, Tukumā un Jūrmalā. Detalizētāka informācija par akcijas norisi atrodama www.zalais.lv.Informāciju sagatavoja:
Līga Ivanova
„EKO Media” projektu vadītāja
T. 26464686
E-pasts:
liga@ekomedia.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.