Senioru dāmu deju grupa `Brūklenītes` koncertē Austrijā

11.07.2011.

No 25.jūnija līdz 30.jūnijam Senioru dāmu deju grupas „Brūklenītes” kopā ar tautas deju kolektīvu no Vanagiem un ar senioru dāmu deju grupu no Balviem devās braucienā uz Austriju.


Brauciena mērķi bija gan uzstāties ar koncertu Austrijas kūrortpilsētā Badgašteinā (Bad Gastein), gan apskatīt skaistākās Austrijas vietas. Koncertprogramma bija veidota Līgo noskaņās ar Jāņu vainagiem un jāņuzālēm, kā arī neizpalika skatītāju cienāšana ar jāņusieru. Viss koncerts noritēja pacilātā noskaņojumā un aplausu pavadībā.


Brauciens notika pateicoties deju grupu vadītājām Lūcijai Jermacānei un Valentīnai Bricei, kas organizēja šo braucienu.


Spilgtā atmiņā ir palikusi valšu galvaspilsēta Vīne ar Sv. Stefana katedrāli, kā arī Zalcburga, kur ir dzimis slavenais Austrijas klasiskās mūzikas komponists V.A.Mocarts un daudzajiem tūrisma objektiem. Netālu no Zalcburgas apmeklējām Hellbrunas pili, kas mūs pārsteidza ar savām strūklakām un ziedošo pils dārzu. Neaizmirstams un elpu aizraujošs skats pavērās dodoties apskatīt Hitlera rezidenci „Ērgļa ligzda” (1817m) Alpu kalnos. „Ērgļa ligzda” tika uzcelta pēc M.Bormana rīkojuma augstu kalnos, kā dāvana Hitlera 50 gadu jubilejā. Mūsdienās var apbrīnot šī nama cēlāju izturību. Nākošajā dienā apmeklējām iespaidīgo Melkas klosteri, tas tiek uzskatīts par vienu no greznākajiem un nozīmīgākajiem klosteriem Eiropā.


Kaut arī noguruši no garā brauciena, bet pacilātā noskaņojumā un vēlmi dejot, atgriezāmies mājās. Mūs vēl ilgi priecēs atmiņas par brīnišķīgajiem skatiem, sniegotajām kalnu virsotnēm un kalnu ielejām un  ezeriem, skaistajām dabas ainavām.


Anna Brūvere
 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.