ERGO cietušajai OCTA lietā izmaksās atlīdzību vismaz 40 000 latu

11.07.2011.


Par ceļu satiksmes negadījumā nodarīto kaitējumu pēc vainīgā OCTA polises ERGO cietušajai personai izmaksās apdrošināšanas atlīdzību vairāk kā 40 000 latu apmērāApdrošināšanas sabiedrība ERGO kādai ceļu satiksmes negadījumā cietušai personai līdz pensijas vecuma sasniegšanai izmaksās atlīdzību vairāk kā 40 000 latu apmērā.Ņemot vērā, ka izmaksājamās apdrošināšanas atlīdzības apmēru sastāda materiālie un nemateriālie zaudējumi, tostarp gan ārstniecības un rehabilitācijas izdevumi, gan cietušās personas nesaņemtie ienākumi, gan slimības pabalsti un valsts izmaksātās invaliditātes pensijas, ERGO apdrošināšanas eksperti prognozē, ka cietušajai personai kopumā gadu gaitā izmaksājamā atlīdzība varētu sasniegt pat 100 000 latu.Cietusī persona 2009.gadā notikušajā ceļu satiksmes negadījumā guva smagus miesas bojājumus, un gūto traumu dēļ cietušajai piešķirta I grupas invaliditāte. Cietusī persona joprojām turpina ārstēties. Savukārt vainīgā puse, kura bija iegādājusies ERGO OCTA polisi, negadījuma rezultātā gāja bojā.Vainīgā OCTA polise cietušajam sedz visus nodarītos materiālos un nemateriālos zaudējumus


Persona, kura izraisītajā ceļu satiksmes negadījumā tika atzīta par vainīgo, bija iegādājusies OCTA polisi pie apdrošinātāja ERGO. Saskaņā ar Latvijā ieviesto OCTA sistēmu, vainīgā OCTA (šajā gadījumā ERGO polise) cietušajai personai segs visus radušos gan materiālos, gan nemateriālos zaudējumus, tostarp darbspēju zuduma dēļ nesaņemto algu līdz pensijas vecumam.Agnese Brašmane, ERGO Transportlīdzekļu zaudējumu regulēšanas nodaļas vadītāja: „ERGO praksē šis ir viens no gadījumiem, kas uzskatāmi pierāda OCTA nepieciešamību un nozīmi, īpaši tik traģiska negadījuma rezultātā. Visus cietušajai personai radušos materiālos un nemateriālos zaudējumus segs vainīgās puses apdrošinātājs, kas šajā gadījumā ir ERGO.


Tiesa, ja nelaimes gadījuma izraisītājs jeb vainīgā puse būtu bez OCTA vai ar OCTA, taču pārvietotos alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē, bez tiesībām vadīt attiecīgās kategorijas transportlīdzekli, vai pēc ceļu satiksmes negadījuma patvaļīgi pamestu negadījuma vietu, viņam būtu jāsedz visas izmaksas no savas kabatas, kas šajā konkrētajā gadījumā sastāda ievērojamu summu. Tāpat jāņem vērā, ja cietušās personas oficiālie ienākumi pirms negadījuma būtu lielāki, arī ik mēnesi izmaksājamā apdrošināšanas atlīdzība sastādītu ievērojami lielāku summu. ERGO vēsturē šis ir viens no lielākais OCTA atlīdzības izmaksas gadījums.”


Agnese Brašmane norāda, ka procentuāli no visiem OCTA negadījumiem, aptuveni 6% gadījumu tiek pieteikti gan nodarītie materiālie, gan nemateriālie zaudējumi.ERGO atgādina, ka saskaņā ar Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas jeb OCTA likumu, iestājoties apdrošināšanas gadījumam, apdrošinātājs, kurš apdrošinājis zaudējumu nodarījušā transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesisko atbildību, sedz zaudējumus, nepārsniedzot noteikto apdrošinātāja atbildības limitu visām negadījumā cietušajām personām 2,5 miljonu eiro apmērā.


Zaudējumi personai nozīmē: (a) ārstēšanās izdevumus; (b) izmaksu segšanu valstij par cietušā transportēšanu, rehabilitāciju, pabalstiem u.tml.; (c) rehabilitāciju mūža garumā, arī sanatorijas; (d) negūtos ienākumus (oficiālo algu, ko aprēķina par periodu līdz negadījumam).Par ERGO apdrošināšanas grupu


ERGO ir viena no vadošajām apdrošinātāju grupām Baltijas reģionā, kas darbojas dzīvības, nedzīvības, veselības un pensiju apdrošināšanas segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.


Baltijas valstīs ERGO pakalpojumiem, ekspertu zināšanām un finansiālajai stabilitātei uzticas vairāk kā 450 000 klientu.


ERGO apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst ERGO Apdrošināšanas Grupā, kas ir viena no Eiropas lielākajiem grupām, kas apvieno 135 apdrošināšanas sabiedrības 30 pasaules valstīs un apkalpo vairāk kā 40 miljonus klientu. ERGO Apdrošināšanas Grupas akcionārs ir Munich Re, kas ir viena no pasaulē vadošajām pārapdrošināšanas un risku apdrošināšanas sabiedrībām.


Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.