Sākas Rēzeknes novada dienu nedēļa!

09.07.2011.


Šo sestdien, 9.jūlijā, ar Zvejnieku dienu un tās ietvaros paredzētajām makšķerēšanas sacensībām, ūdens atrakcijām un sportiskām aktivitātēm sākas Rēzeknes novada dienas. Svētki turpināsies visas nedēļas garumā – līdz pat 16. jūlijam, kad Ančupānu kartodromā ar tautas mākslas kolektīvu priekšnesumiem un tautā iemīļotu mūzikas grupu koncertu notiks lielais noslēguma pasākums. Ieeja uz visiem novada dienu pasākumiem – bez maksas.


Katra no astoņām svētku dienām atspoguļos atšķirīgu tematisko nokrāsu. 9. jūlijā Zvejnieku dienas centrālais pasākums – „Zvejniekdienas sporta svētki” -notiks Nagļos. Makšķerēšanas sacensības un tematiskās izstādes plānotas arī citos novada pagastos.


Svētdiena, 10. jūlijs – Ģimenes diena. Tā būs veltīta ģimenisko vērtību stiprināšanai sabiedrībā. Plašs pasākums notiks Bērzgalē. Tā ietvaros plānots ģimenēm veltīts dievkalpojums, radošas darbnīcas, sportiskas aktivitātes, koncerts, dažādi pārsteigumi, bērnu zīmējumu izstāde un novada saticīgāko, talantīgāko, izpalīdzīgāko, nesavtīgāko un kuplāko ģimeņu sumināšana. Citos pagastos ģimenes mācīsies veidot ciltskoku, piedalīsies ģimeņu parādē, iestudēs teatralizētus uzvedumus, sacentīsies badmintona turnīrā un piedalīsies dažādās citās aktivitātēs.


Uz mirkli pārvērst dzīvi par teātri un baudīt krāšņas ziedu, fotogrāfiju un rokdarbu izstādes varēs 11. jūlijā, kad novadā būs Teātra un izstāžu diena. Plašs pasākumu klāsts plānots Maltas un Nautrēnu pagastos, bet arī citviet novadā būs skatāmas vietējo amatierteātru izrādes un mākslinieku izstādes.


12.jūlijs – Sporta diena – pilnībā tiks veltīta dažādām sportiskām aktivitātēm. Rēzeknes novada iedzīvotāju un pašvaldības darbinieku sporta svētki notiks Maltā. Komandas 6 – 8 cilvēku sastāvā sacentīsies futbolā, strītbolā, volejbolā, virves vilkšanā un citās disciplīnās. Savukārt visi tie, kuriem patīk azarts un veselīgs dzīvesveids, aicināti piedalīties skrējienā līdz pat Mākoņkalna virsotnei. Ātrākajam skrējējam un skrējējai būs jādala naudas pods.


Radošas domas pašu veidotos darbos varēs paust Amatniecības un mākslas dienā 13. jūlijā, kad pagastos novada dienu apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās un iemācīties aust, tamborēt, pīt grozus, iepazīt māla pasauli un rotu darināšanas prasmi. Darbnīcu durvis apmeklētājiem vērs podnieki, audēja, koka virpotājs un ādas izstrādājumu darbnīca. Centrālais šīs dienas pasākums – keramikas cepļa izņemšana podnieka Staņislava Viļuma darbnīcā „Cukrasāta”.


14. jūlijs būs Lauku diena. Visas dienas garumā būs iespēja iepazīt darba procesu dažādos Rēzeknes novada uzņēmumos, apmeklēt lauku saimniecības un „iemēģināt roku” aitu cirpšanā un citos lauku darbos. Šajā dienā notiks arī ikgadējā „Lauku diena”, ko organizē „Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs” sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību. Tās ietvaros zemnieki un lauku uzņēmēji varēs iepazīties ar jaunākajām aktualitātēm laukaugu audzēšanā, iegūt sev interesējošo informāciju par novitātēm augu aizsardzības līdzekļu un mēslojuma jomā, kā arī vērot tehnikas demonstrējumus.


Daudz un dažādās interesantās aktivitātēs jauniešiem būs iespēja iesaistīties 15. jūlijā Jaunatnes dienas ietvaros. Jau no plkst 13.00 visi aicināti uz pasākumu Ančupānu kartadromā, kur notiks strītbola, kvasa dzeršanas un ēšanas sacensības, jauno pop-rock grupu koncerts, kā arī lielais vakara koncerts ar tādu grupu, kā „Musiqq”, „Bez PVN”, „Sovvaļnīks”, „Green Novice”, „Krampis” un „Out of Horizon” piedalīšanos. Dejas DJ pavadībā plānotas līdz pat rīta gaismai. Arī pagastos jauniešiem notiks atpūtas pasākumi, koncerti un šovi, bet bibliotēkās norisināsies dažādas izstādes, kas saistītas ar jaunatnes tēmu un tās aktuālākajām problēmām.


16. jūlijs – Dziesmu un deju diena. Lielais Rēzeknes novada dienu noslēguma pasākums, tāpat kā Jaunatnes diena, notiks Ančupānu kartodromā. Jau no plkst. 12.00 būs iespēja iegādāties ko noderīgu amatnieku tirdziņā, bet plkst. 13.00 ar bērnu un jauniešu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu uzstāšanos sāksies svētku koncerti. Bērnu un jauniešu koncertā piedalīsies popgrupas no Rēzeknes novada Maltas, Dricānu, Lendžu, Vērēmu, Bērzgales, Stoļerovas pagastiem, vieskolektīvi no Ludzas “Spices” un “Cielaviņa”, kā arī TV bērnu šova “Mazo dziesmas Latvijai” uzvarētāja Valērija Satibaldijeva. Vakara gaitā būs iespēja novērtēt novada tautas mākslas kolektīvu – koru, folkloras ansambļu, tautas deju kolektīvu, pūtēju orķestra – priekšnesumus, vieskolektīvu no Baltkrievijas Postavi rajona un Lietuvas Kupišķu rajona uzstāšanos, kā arī izbaudīt Eriņu un Uškānu ģimeņu, Laura Reinika, mūzikas grupu „Patrioti.LG”, „Latgales Dāmu Pops” un „Tranzīts” priekšnesumus. Lai rītu varētu sagaidīt jautrā dejas solī, nakts koncertā un ballē muzicēs „Baltie lāči”, „Inga un Normunds”, Atis Auzāns ar grupu un DJ.


Plašāku informāciju par šiem un citiem Rēzeknes novada dienās plānotajiem pasākumiem www.rezeknesnovads.lvVisi esat laipni aicināti piedalīties svētku norisēs!!!

Pēdējās izmaiņas: 09.07.2011.