SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Zivsaimniecības sadarbības tīkla rīkotais pieredzes apmaiņas brauciens

07.07.2011.


Nosaukums: Videi draudzīga, daudzveidīga un sekmīga akvakultūras saimniecību darbība VidzemēProgramma / Lektoru uzskaites lapaNorises vieta: Vidzeme – Jaunpiebalga, Rauna, Veselava


Datums: 07.07.2011Laiks


Maršruts


Saturs


Lektors


Lektora paraksts


07:00 – 10:00


Preiļi – Jaunpiebalga


10:00 – 11:30


Jaunpiebalgas pagasts, dabas saimniecība „Lielkrūzes”


Zivju audzēšana principi izmantojot dabai draudzīgas metodes. Daudznozaru saimniekošana


Guntars Dolmanis, zs „Lielkrūzes” saimnieks

 

11:30 – 13:00


Jaunpiebalga – Liepas pag. Priekuļu novads, (kafijas pauze, pārbrauciens)


13:00 – 15:00


Liepas pag. „Sillakas”


Foreļu audzēšana un audzēšanas tehnoloģijas. Sekmīga akvakultūras un tūrisma attīstība


Raivo Hofmanis, „Sillaku” saimnieks

 

15:00 – 15:30


Liepas pag. – Veselavas pag.(pārbrauciens)


15:30 – 17:00


ZS Brīvnieki, Veselavas pag.


Zivju audzēšanas, dīķu kopšanas principi un pieredze saimniecībā „Brīvnieki”. Akvakultūras dažādošana


Andris Actiņš, zs „Brīvnieki” saimnieks

 

17:00 –


Veselavas pag. – PreiļiBrauciena moderators: Gunta Švarce, Zivsaimniecības sadarbības tīkls sekretariāta vadītāja


Saimniecību apraksti


„Lielkrūzes”„Lielkrūzes” atrodas Vidzemē, Jaunpiebalgas novadā, netālu no Gaujas Nacionālā parka un dabas lieguma „Raunas Staburags”. 102 ha platībā saimnieko Guntars un Valentīna Dolmaņi. Saimnieki kā savas dzīves un darbības galveno mērķi redz dabai draudzīgu saimniekošanu un latviskās dzīvesziņas kopšanu un saglabāšanu.


Saimniecībā saimnieko tikai ar dabai draudzīgām metodēm, saglabājot un atjaunojot XX gs. vidū kultivētās, meliorētās un izcirstās platības.


Dabiskos reljefa pazeminājumos, agrākajās mitrainēs, ierīkots ievērojams daudzums piemājas dīķu ar apmēram 20 zivju sugām.


„Lielkrūžu” dīķsaimniecība ir izveidota tā, ka dīķos tiek savākti kūstošie sniega un lietus ūdeņi no apkārtnes bioloģiskās lauksaimniecības zemes. Ja nodarbotos ar konvenciālo lauksaimniecību, dīķsaimniecība tādos apstākļos pastāvēt nevarētu.Vairāk ar saimniecības darbības principiem var iepazīties http://www.laukutikls.lv/zivsaimnieciba_laba_prakse/1877-biologisko_saimniecibu_dabas_laboratorija_lielkruzes, bet klātienē to visu var redzēt uz uzklausīt pašu saimnieku piedaloties pieredzes apmaiņas braucienā.


Saimniecība piedalās arī Latvijas un Igaunijas kopprojektā DEMO FARM un 7.jūlijs ir diena, kad šī projekta ietvaros ir atvērto durvju diena un to var apmeklēt ikviens interesents.


„Sillakas”


Sillakas atrodas skaistā vietā meža ielokā Cēsu rajona Raunas upes krastā. Jau vairāk nekā desmit gadus saimnieki uzņem viesus, dīķos audzē zivis un aicina atpūsties makšķerniekus. Sillaku saimnieki visiem piedāvā makšķerēt, iegādāties un degustēt zivis, rīkot viesības, nakšņot viesu namā un pērties pirtī. Piecos no vienpadsmit Silaku zivju dīķiem iespējams makšķerēt foreles, karpas, samus, stores un pālijas.


Brauciena dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar saimniecību, tās darbību un foreļu audzētavu, kur iespējams redzēt kā no mazas zivtiņas izaug vairākus kilogramus smaga skaistule.


www.sillakas.lv


„Brīvnieki”


Praktiska akvakultūras saimniecība, kas atrodas Priekuļu novada Veselavas pagastā. „Brīvnieku” saimnieks apmeklējuma laikā iepazīstinās brauciena dalībniekus ar dīķu sistēmām, audzējamām zivju sugām un to saderību, biežāk sastopamajām problēmām un to risinājumiem. Akvakultūras pārstāvjiem būs iespēja dalīties pieredzē un apmainīties domām.

Pēdējās izmaiņas: 07.07.2011.