No 1. līdz 3. jūlijam Jūrmalā norisinājās Latvijas Jaunatnes Vasaras Olimpiāde – mūsējiem labi rezultāti!

01.07.2011.

Preiļu novada komanda bija viena no mazskaitlīgākajām – kopskaitā astoņi jaunie sportisti (4 vieglatlēti, 3 galda tenisisti un 1 džudo pārstāvis), bet neskatoties uz to pierādījās teiciens, ka arī mazs cinītis spēj gāzt lielu vezumu. Mājup jaunie sportisti atgriezās ar 2 zelta, 1 sudraba un 1 bronzas godalgu.


Neapšaubāmi jaunajiem sportistiem svarīgākais notikums šogad Latvijā bija Jaunatnes Olimpiāde, kura notika nu jau trešo reizi. Šoreiz par mājas vietu tika izraudzīta Jūrmala, kura pulcināja 2220 jaunos atlētus no 70 pašvaldībām. Tika sadalīti 239 medaļu komplekti 26 sporta veidos.


Preiļu novada komanda bija viena no mazskaitlīgākajām – kopskaitā astoņi jaunie sportisti (4 vieglatlēti, 3 galda tenisisti un 1 džudo pārstāvis), bet neskatoties uz to pierādījās teiciens, ka arī mazs cinītis spēj gāzt lielu vezumu. Mājup jaunie sportisti atgriezās ar 2 zelta, 1 sudraba un 1 bronzas godalgu. Pirmā medaļa komandas pūrā ar Dāvja Pastara pūlēm uz džudo paklāja svara kategorijā līdz 50 kg un turklāt zelta. Dāvja panākuma iedvesmoti pašaizliedzīgi cīnās arī pārējie. Pārsteidza visus Ingrīda Kivleniece – zelts 3000 m distancē, personīgais rekords uzlabots gandrīz par četrdesmit sekundēm un otrā vieta apsteigta par desmit sekundēm. Sīvā cīņā 1500 m distancē Anastasija Caica ar jaunu personīgo rekordu 5.08,12 iekļūst olimpiskajā sešniekā – 5.vieta.. Neveicas Ņikitam Turubanovam, kuram negrib pakļauties nu jau kādreiz pievarētie augstumi – galarezultātā 11.vieta 24 dalībnieku konkurencē. Fortūna savu vaigu aizgriezusi arī no mūsu galda tenisistiem. Individuālajā vērtējumā Ruslanam Daņilovam un Jurim Ribiņickim savā starpā jāspēlē par 7.-8. vietu. Ar cerībām tenisisti gaidīja otro dienu – komandu cīņu. Kā jau sporta spēlēs- nervi tika pabendēti gan sev, gan trenerim, gan arī atbalstītāju pulciņam, bet šoreiz ar laimīgām beigām – bronzas medaļas kaklā sev varēja kārt Ruslans Daņilovs, Juris Ribiņickis un Ričards Kraupša. Turpinot iepriecināt Ingrīda Kivleniece izcīna sudrabu sev neierastajā 2000 m/ kavēkļu skrējienā. Arī Linardam Šmeikstam izdodas iespraukties sešniekā saglabājot piekto vietu trīssoļlēkšanā – 12m 40 cm. No dalības 800 m skrējienā nākas atteikties Anastasijai – potītes trauma.


Kā jau Olimpiskajos forumos arī šoreiz neiztika bez sportistu parādes, svētku koncerta un uguņošanas. Arī mastā uzvijās Latvijas Olimpiskās savienības karogs, tika iedegta olimpiskā lāpa un sportisti un treneri nodeva tradicionālo zvērestu – tas jaunos sportistus pietuvina Olimpiskajiem ideāliem un motivē pilnveidoties, lai kādreiz varbūt piedalītos arī lielajā forumā. Kā nekādās citās sacensībās dažādu sporta veidu jaunie sportisti izjūt savu piederību savai dzimtajai pusei vai novadam. Lai sportiskie panākumi turpina priecēt Jūsu tuviniekus, draugus un mūsu novada sporta draugus!


Ar rezultātiem var iepazīties www.latvijasolimpiade.lv mājas lapā.


Fotogalerija


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 01.07.2011.