Saeima groza Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu

01.07.2011.

Saeima piektdien, 1.jūlijā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, atjaunojot vēsturiskos nosaukumus divu novadu pagastiem.


Ar likuma grozījumiem Balvu novada Kubuļu pagasts pārdēvēts par Kubulu pagastu un Ozolnieku novada Sidrabenes pagasts par Salgales pagastu. Izmaiņas veiktas, ņemot vērā Balvu novada domes un Ozolnieku novada domes lēmumu par vēsturisko nosaukumu atjaunošanu novadu teritoriālajām vienībām.


Pieņemtie grozījumi arī paredz valsts dotāciju 200 tūkstošu latu apmērā infrastruktūras attīstībai pašvaldībām neatkarīgi no tā, vai līdz noteiktajam laikam tās apvienojoties izveidoja novadus. Līdz šim dotāciju nav saņēmušas 30 pašvaldības. Grozītais likums nosaka, ka līdzekļu piešķiršanu nodrošinās gadskārtējā valsts budžeta likumā apstiprinātā finansējuma apmērā.


Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums arī grozīts, līdz šī gada 31.decembrim pagarinot termiņu, kurā Ministru kabinetam jāsagatavo un jāiesniedz Saeimā likumprojekts par apriņķu izveidošanu.


Saeimas Preses dienests


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.