Siguldas Opermūzikas svētki – jau pēc mēneša!

29.06.2011.

No 29. līdz 31. jūlijam Siguldā norisināsies nu jau XIX Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kas uz Latviju atvedīs Eiropā un pasaulē plaši pazīstamus operas māksliniekus. Īpašu šarmu svētkiem piešķir tas, ka operas iestudējumi un koncerti notiek atklātā estrādē zem jumta, uz lieliski saglabājušās viduslaiku arhitektūras pieminekļu un iespaidīgu dabas skatu fona.


Šī gada centrālais notikums būs Pētera Čaikovska operas „Jevgēņijs Oņegins” oriģināliestudējums 30. jūlijā plkst. 21.00 ar vairākiem pasaules augstākā līmeņa māksliniekiem radošajā kolektīvā. Pēc trīs gadu pārtraukuma Siguldā dzirdēsim izcilo un pašreiz pasaulē pieprasītāko latviešu operdīvu – Maiju Kovaļevsku Tatjanas lomā. Šajā sezonā M. Kovaļevska dzied Metropolitēna operā, Milānas „La Scala”, Minhenes, Vīnes Valsts un Drēzdenes operās, Koventgardenā, Veronas arēnā.
Oņegina lomā vēl viena Metropolitena megazvaigzne – baritons Neitans Gans /Nathan Gunn, ASV/, dziedātājs ar izcilu balsi un pievilcīgu ārieni. Ļenska lomā – viens no pasaules vadošajiem liriskajiem tenoriem Jevgēņijs Akimovs. Olga – Marija Gorcevska, izcila šīs lomas atveidotāja, dzied visos Eiropas un Amerikas vadošajos opernamos. Gremins – Krišjānis Norvelis. Pārējās lomās – Antra Bigača, Kristīne Zadovska, Guntars Ruņģis.
Diriģents – maestro Aleksandrs Viļumanis.
Iestudējuma režisors – Jurijs Aleksandrovs, astoņkārtējs Krievijas nacionālās prēmijas „Zelta maska” ieguvējs.
Scenogrāfs – Vjačeslavs Okuņevs.
Tērpu māksliniece – Ieva Kundziņa.
Šo izrādi, pateicoties vienreizējam solistu sastāvam, droši var dēvēt par nebijušu notikumu Latvijas, Eiropas un pasaules opermākslā.


31. jūlijā plkst. 18.00 skatītāji varēs baudīt pasaulslavenu operas zvaigžņu Galā koncertu, kurā uzstāsies arī viens no pasaules jaunā viļņa tenoriem Pavols Bresliks (Pavol Breslik, Slovākija). Būs iespēja dzirdēt tādas izcilas balsis kā Inga Šļubovska, Krišjānis Norvelis, Jevgeņijs Akimovs, Marija Gorcevska, Kristīne Gailīte, Madara Dziedātāja un Amanda Bašmakova.


XIX Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki tiks atklāti 29. jūlijā plkst. 19.00 ar Latvijas jaunās, bet jau plašu popularitāti ieguvušās un vairākos starptautiskajos festivālos godalgotās pianistes Lienes Circenes autorprogrammu.


30. jūlijā plkst. 15.00 klausītājus priecēs koncerts „Mēs paši – siguldieši”, kurā uzstāsies Zigfrīds Muktupāvels, bigbends „Sigulda”, Amanda Bašmakova un Siguldas Jauniešu kamerorķestris. Garīgās mūzikas koncerts notiks 31. jūlijā plkst. 13.00 Siguldas Evaņģēliskajā Luterāņu baznīcā.


Biļetes uz Siguldas Opermūzikas svētkiem iespējams iegādāties Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā, kā arī Biļešu Paradīze kasēs visā Latvijā un elektroniski – www.bilesuparadize.lv.


XIX Siguldas Opermūzikas svētkus piedāvā Dainis Kalns kopā ar Rietumu Banku un Siguldas novada pašvaldību.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.