Preiļu novada bērni piedalījās starptautiskajās vasaras nometnēs

28.06.2011.


Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013 projekta LLIII-166 „Animaterapijas izmantošana Latvijas – Lietuvas pierobežas pašvaldību sociālās vides stiprināšanai”/ „Cured by animals” ietvaros jūnija sākumā tika organizētas divas starptautiskās vasaras nometnes Latvijas un Lietuvas bērniem.


No 6.jūnija līdz 10.jūnijam Riebiņu novada Silajāņos notika pirmā nometne, kurā no Preiļu novada piedalījās divi bērni no sociālā riska un daudzbērnu ģimenēm, vecumā no 6 līdz 11 gadiem. Nometnes laikā bērni saņēma individuālu dzīvniekterapijas kursu, kas stiprina bērnu fizisko un emocionālo stāvokli. Zirgi, suņi, truši, kāmīši, jūrascūciņas nometnes laikā strādāja kā dzīvnieku terapeiti un uzlaboja bērnu emocionālo stāvokli. Pēc terapijas nodarbībām nometnes bērni aktīvi pavadīja laiku sportojot, dodoties pārgājienos, peldot, zīmējot, dziedot, dejojot un rotaļājoties. Kopā nometnē piedalījās 40 bērni no Latvijas un Lietuvas.


Otrā starptautiskā nometne norisinājās no 13.jūnija līdz 17.jūnijam Kaltanenai, Svencones rajonā, Lietuvā un tās aktivitātes bija līdzīgas kā Silajāņu nometnē. Šajā nometnē piedalījās 40 bērni vecumā no 12 līdz 16 gadiem. No Preiļu novada nometnē piedalījās divi divpadsmitgadīgi puikas no ģimenēm, kur mātes vienas pašas audzina dēlus. Lietuvas nometnes dalībnieki Lauris Stabulnieks un Artūrs Pastars bija ļoti apmierināti ar nometnē redzēto un labprāt vēlētos kaut nometne būtu bijusi ilgāka.


Lauris Stabulnieks stāsta: „Kad es biju Lietuvas nometnē man tik ļoti iepatikās, ka beigās negribējās braukt uz mājām. Pirmajā dienā, kad mēs atbraucām mēs iepazināmies ar istabas biedriem un ar citiem bērniem no Latvijas un Lietuvas. Tad mēs gājām peldēties uz upi un atpūtāmies. Otrajā dienā mēs nodarbojāmies ar apmācītiem suņiem, kuri vārdi bija Esta, Elfa, Ņika un Kira. Man ļoti iepatikās Ņika, jo viņa man deva ķepu un zvanīja ar ķepu zvaniņā. Trešajā dienā mēs braucām ļoti tālu ar velosipēdiem un atpakaļ braucām ar laivām pa upi. Ceturtajā dienā braucām cept maizi, un kad atgriezāmies nometnē varējām jāt ar zirgiem. Zirgu vārdi bija Berta, Pandora, Irma un Raita. Man patika, ka katru dienu nometnē notika diskotēkas. Žēl, ka mēs tur bijām tikai piecas dienas, ļoti gribētos aizbraukt uz turieni vēlreiz.”


Artūrs Pastars: „Apmeklējot nometni Lietuvā es iepazinos ar jauniem draugiem. Katra diena bija piepildīta ar dažādiem interesantiem notikumiem. Devāmies gan ekskursijā, skatījāmies kā cep maizi, arī paši piedalījāmies tajā procesā, braucām ar laivu pa upi. Bija dažādas spēles, spēlējām bumbu. Katrs vakars noslēdzās ar disenīti. Bet visvairāk patika jāšana ar zirgiem, tur bija četri skaisti zirgi. Mūs mācīja kā pareizi sēdēt zirga mugurā. Vēl tur bija atbraukuši arī suņi. Tiem mēs gatavojām ēst, barojām un arī saģērbām. Katru dienu mēs bijām nodarbināti no rīta līdz vakaram. Tā bija mana pirmā nometne un ļoti patika.”


Projektā „Cured by animals” kopā piedalās 16 partneri, kur 4 pašvaldības ir no Lietuvas un 12 pašvaldības no Latvijas, vadošais projekta partneris ir Eiroreģions „Ezeru zeme”. Preiļu novada domes projekta budžets sastāda 7 164,48 Ls, no kuriem 85% t.i. 6089,81 Ls tiek finansēti no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF). Pašvaldības un valsts līdzfinansējums ir 1074,67 Ls.Inese Matisāne,
Preiļu novada domes projekta koordinatoreStarptautiskās vasaras bērnu nometnes noslēgums Kaltanenai, Svencones rajonā, Lietuvā


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.