Juridiskā komisija vērtēs priekšlikumu pārdot komunālo parādnieku ieķīlātos mājokļus

28.06.2011.

Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 29.jūnijā, otrajā lasījumā skatīs grozījumus Civilprocesa likumā, kas paredz iespēju piespiedu kārtā pārdot ieķīlātu nekustamo īpašumu un vēl pirms hipotekāro prasījumu apmierināšanas ļaut piedzīt komunālos parādus.


Komisija rītdienas sēdē plašā ekspertu lokā plāno vērtēt šī priekšlikuma atbilstību Satversmei un skatīt, vai tas pārmērīgi neaizskar hipotēkas devēju intereses. Ir būtiski arī izsvērt, cik tiesiski būtu šādu normu ieviest ar atpakaļejošu spēku un attiecināt uz jau esošajiem parādniekiem, norāda komisijā.


Problēmas ar siltuma, gāzes, ūdensapgādes un citu pakalpojumu parādiem radušās tieši daudzdzīvokļu mājās, kur atsevišķu ļaunprātīgu nemaksātāju dēļ cieš pārējo dzīvokļu iemītnieki, kas ir spiesti segt kaimiņu parādus, vai arī pakalpojums tiek atslēgts visai mājai.


Uz komisijas sēdi aicināti ierasties pārstāvji no Ekonomikas ministrijas, Tieslietu ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Līzinga devēju asociācijas, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta, Latvijas Komercbanku asociācijas un A/S „Rīgas siltums”.


Juridiskās komisijas rītdienas darba kārtībā ir arī divi grozījumi Saeimas kārtības rullī, kas paredz atteikties no aizklātajiem balsojumiem par amatpersonām.


Saeimas Juridiskajai komisijai 29.jūnijā plānotas divas sēdes – viena sāksies plkst. 12.00, bet otra – 14.00. Norises vieta – 426.telpa, Jēkaba iela 11.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.