Zemkopības ministrija svētku laikā aicina uzmanīgi apieties ar uguni mežos

20.06.2011.

Zemkopības ministrija aicina visus Latvijas iedzīvotājus mežos, kūdras purvos un to tiešā tuvumā ļoti piesardzīgi apieties ar uguni Līgo svētkos, Jāņu dienā un svētku brīvdienās. Pēdējā laikā Latvijā bijis silts un sauss laiks, līdz ar to pastāv augsti ugunsbīstamības draudi.


Mežs un kūdras purvs cilvēka neuzmanīgas rīcības ar uguni rezultātā aizdegas ļoti ātri, degšana izplatās strauji un īsā laika posmā uguns var aptvert lielas meža un purva platības. Mežu un purvu ugunsgrēku ierobežošana un likvidēšana ir sarežģīta, jo  specializētajai ugunsdzēsības tehnikai un ugunsdzēsējiem ir apgrūtināta piekļuve degšanas vietām.


„Mežu un purvu ugunsgrēki iznīcina tūkstošiem visdažādāko dzīvo organismu, nodara lielu kaitējumu tautsaimniecībai, apdraud meža tuvumā esošās viensētas un cilvēku veselību un atsevišķos gadījumos pat dzīvību. Neapdomīgi izvēlētā vietā sakurts svētku ugunskurs vai mežā vai meža ceļa malā nomests degošs izsmēķis var mežam, tā iemītniekiem, cilvēkiem un tautsaimniecībai nodarīt milzu postu,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.


Informāciju sagatavoja:
Kaspars Funts,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks
Tālr.: 67878705, mob.tālr.: 29467772
Kaspars.Funts@zm.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.