Līgo svētku brīvdienās Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 strādās visu diennakti!

21.06.2011.

Veselības norēķinu centrs aicina visus līgotājus un jāņubērnus svētku dienās būt piesardzīgiem un rūpēties par savu un savu tuvinieku veselību. Tomēr, ja svētku laikā ir pasliktinājies veselības stāvoklis un ir nepieciešama medicīniska konsultācija, medicīniskus padomus visu diennakti sniegs Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001.


Medicīniskos padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos (paaugstināta temperatūra, galvassāpes, sasitumi, slikta pašsajūta u.c.) iedzīvotājiem darba dienās no plkst. 18.00 līdz plkst. 8.00 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti sniedz pieredzējuši ģimenes ārsti un ārsta palīgi.


Veselības norēķinu centrs uzsver, ka Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis sniedz konsultācijas par vienkāršām veselības problēmām, kuru risināšanai nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība. Ja ir noticis nelaimes gadījums, pēkšņi pasliktinājies veselības stāvoklis, apdraudot veselību vai dzīvību, iedzīvotājiem jāzvana ātrajai palīdzībai pa tālruni 113.


Jau ziņots, ka Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 ir Veselības ministrijas plānots un Veselības norēķinu centra organizēts medicīnisko padomu tālrunis, kura galvenais mērķis ir nodrošināt iedzīvotājiem iespējas ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskas konsultācijas.


Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis darbu uzsāka 2011.gada 1.maijā un pirmajā darbības mēnesī mediķi kopumā ir snieguši konsultācijas 2 101 zvanītājam, no kuriem medicīniski padomi bija nepieciešami 1 934 iedzīvotājiem. Pārsvarā iedzīvotājiem bija nepieciešami ārstu padomi, kā rīkoties paaugstinātas temperatūras un saaukstēšanās gadījumā, galvas sāpju gadījumā, vemšanas gadījumā, paaugstināta asinsspiediena gadījumā, alerģiskas reakcijas gadījumā un citu vienkāršu saslimšanu gadījumos.


Toms Noviks
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Tālrunis: 67043709; 26655915
E-pasts:
toms.noviks@vnc.gov.lv
WWW: http://www.vnc.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.