G4S Latvia: novērojams vasarai raksturīgo likumpārkāpumu pieaugums

21.06.2011.


Latvijā vadošā drošības risinājumu kompānija AS G4S Latvia norāda, ka palielinājies vasaras sezonai tipisku garnadžu aktivitāšu skaits.


Starp biežāk novērotajām situācijām G4S Latvia eksperti min ielaušanos mājokļos nakts un dienas laikā, izmantojot atvērtus vai pusatvērtus logus vai lodžijas; logu vai stikla durvju izsišanu ar nolūku nozagt labi redzamās vietās atstātas mantas – gan mājokļos, gan auto; personīgo mantu zādzību no balkoniem un privātmāju pagalmiem un vasarnīcām (velosipēdi, zāles pļāvēji, laistīšanas sistēmas u.c.)


Tāpat G4S Latvia pārstāvji atklāj, ka līdz ar ievērojamo degvielas un metāla cenu kāpumu likumsakarīgi pieaudzis šo pozīciju zādzību skaits. Piemēram, saskaņā ar G4S novērojumiem pēdējā laikā palielinājies to gadījumu skaits, kad nakts laikā no automašīnām tiek nolieta degviela, kas zagļu vidū pēdējos gados bija nosacīti „izzudusi” taktika.Kaimiņš vai suns – nav labākie mājokļa sargi


Vasarā cilvēki pastāvīgās dzīves vietas atstāj uz ilgāku laika periodu, ko likumsakarīgi garnadži izmanto, parasti iepriekš rūpīgi plānojot zādzību.


Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja: „G4S pieredze liecina, ka zagļi konkrētu noskatīto objektu pirms zādzības mēģinājuma novēro – gan to, vai konkrētais īpašums tiek apsargāts, gan mājokļa saimnieku ieradumus. Likumsakarīgi, ja īpašums nav aprīkots ar signalizāciju, tas kļūst par pirmo izvēli, salīdzinot ar īpašumu, kas aprīkots ar signalizāciju.


Stratēģija mājokļa drošību palūgt pieskatīt kaimiņiem drīzāk pielīdzināma veiksmes spēlei – īpaši ņemot vērā, ka nereti paši saimnieki nemana garnadžu ienākšanu mājoklī. Savukārt suņa klātbūtne garnadžu skatījumā ir tikai papildus šķērslis, ko rūpīgi iepriekš plānojot iespējams apiet.


Jāatzīst, ka gadījumā, ja zaglis iekļuvis mājoklī, vienīgais šķērslis zādzības pastrādāšanai ir signalizācijas nostrādāšana.”Līdzās velokustības aktivitātēm velo zagļi kļūst nekaunīgāki


Krass velosipēdu zādzību pieaugums vērojams ik gadu. Tiesa, ja iepriekš visbiežāk tika zagti velosipēdi, kas atstāti publiskās vietās, piemēram, pie veikaliem, kafejnīcām, brīvdabas pasākumos u.c., tad šobrīd policijas statistika liecina, ka pieaug velosipēdu zādzības, kas izdarītas it kā drošās vietās, tostarp saimnieku dzīves vietās – māju kāpņu telpās, šķūnīšos, balkonos un citur.Ilze Jermacāne: „Velosipēdu zādzības visbiežāk pastrādā ar nolūku gūt ātru peļņu. Ņemot vērā, ka velosipēdistu skaits šogad ir rekordliels un velokustība beidzot arī Latvijā atzīta par stilīgu, veselīgu un dabai draudzīgu pārvietošanos, likumsakarīgi šo braucamrīku zādzības risks ir ievērojami palielinājies. Turklāt saskaņā ar Valsts Policijas datiem, 50% no Rīgā nozagtajiem velosipēdiem nav bijuši pieslēgti. Tamdēļ G4S atgādina – nav citas iespējas, kā vien rūpīgi pārdomāt velosipēdu pretaizdzīšanas iespējas un pieslēgt velo, pat, ja tas stāvu uz lodžijas 3.stāvā vai kāpņutelpā, kurai ir kods. Tāpat noteikti rekomendējam reģistrēt velosipēdus CSDD, jo zādzības gadījumā, pat tad, ja braucamais atrasts un atpazīts, to nav iespējams pierādīt.”G4S rekomendācijas drošai Vasaras Saulgriežu svinēšanai


Visiem Vasaras saulgriežu svinētājiem G4S Latvia iesaka ņemt vērā pamata ieteikumus, lai svētkus nebojātu rūgtums un neparedzēti finansiāli izdevumi par zaudētām personīgām mantām, bojātu īpašumu u.tml.
Šogad Vasaras Saulgriežu svinības iekrīt „garajās brīvdienās” – likumsakarīgi liela daļa iedzīvotāju dosies pie dabas, uz laukiem, vasarnīcām, pastāvīgos mājokļus atstājot pat uz 4 dienām. Nekādā gadījumā nevajadzētu no ēkas ārpuses redzamās vietās atstāt vērtīgas mantas (elektropreces, datorus, audio un video sistēmas, TV u.c.) Iekārojams mērķis noteikti pievilks garnadžus! Turklāt pēc pāris dienu prombūtnes policijai sadzīt pēdas zagļiem būs nesalīdzināmi grūtāk! Savukārt, ja mājokļa arhitektūrā ir lieli logi vai izmantotas stikla fasādes, tad tās noteikti ieteicams aplīmēt ar speciālu aizsargplēvi.Atstājot mājokli, vienmēr aizveriet logus un balkonus – neatstājiet tos arī vēdināšanas režīmā!


Pirms dodieties svinēt Līgo svētkus, pārliecinieties, vai visas mājās esošās elektroierīces ir izslēgtas. Labākajā gadījumā tās izslēdziet no rozetēm – tas pasargās mājokli no ugunsnelaimēm, ietaupīs elektroenerģijas patēriņu, kā arī samazinās bojājumu risku negaisa laikā.


Svešā vietā izvairieties atstāt automašīnu, kur pagadās – vislabāk to novietot pie publiskām ēkām, videokameru „redzes” laukumā u.c. Tāpat nekad neatstājiet automašīnā vērtīgas lietas – nereti zagļi izdauza logus, lai tika pārliecinātos, ka tukšajā maisā auto salonā nav nekas vērtīgs. TOP mērķis ir auto atstātas somas, naudas maki, datori, kā arī audio sistēmas.


Jāņu svinībās G4S Latvia īpaši atgādina pieaugušajiem un līdzcilvēkiem rūpēties par bērnu drošību, galvenokārt attiecībā uz ugunsdrošību – gan ugunskurus kurinot, gan lecot tiem pāri, no kā tomēr būtu ieteicams izvairīties. 


Uzziņai par G4S LatviaAS G4S Latvia ir vadošā drošības risinājumu kompānija Latvijā, kas sniedz drošības pakalpojumus vairāk nekā 13 000 fiziskām un juridiskām personām, tostarp dažādu nozaru vadošajiem uzņēmumiem, kā arī klientiem valsts sektorā, izstrādājot individuālus drošības risinājumus un nodrošinot tehniskās un fiziskās apsardzes, kā arī montāžas un inkasācijas pakalpojumus. AS G4S Latvia ir TOP 10 lielākais privātais darba devējs valstī, nodarbinot vairāk nekā 1400 darbinieku.


G4S uzņēmums Latvijāir pasaulē lielākās drošības risinājumu kompānijas G4S plc grupas uzņēmums Latvijā. Šobrīd G4S plc darbojas vairāk nekā 125 valstīs, nodarbināto skaitam pārsniedzot 625 000 cilvēku.


AS G4S Latvia ir viens no retajiem uzņēmumiem nozarē, kas saņēmis Industriālo drošības sertifikātu, Atzītās aizsardzības organizācijas Atbilstības sertifikātu un sertifikātu atbilstoši ISO 9001:2008 prasībām.


Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
sabiedrisko attiecību vadītājs


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.