Paredz iespēju nodrošināt svaigus augļus un dārzeņus plašākam skolēnu lokam un ilgākā laika posmā

17.06.2011.

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta (MK) 2010. gada 3. augusta noteikumos Nr.737 „Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu augļu un dārzeņu piegādei skolēniem vispārējās izglītības iestādēs”, ko šodien izsludināja valsts sekretāru sanāksmē.


Pamatojoties uz Eiropas Komisijas (EK) šogad apstiprināto lēmumu palielināt Latvijai Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējuma summu programmas „Skolas auglis” ieviešanai 2011./2012. mācību gadā, izmaiņas noteikumos paredz, ka turpmāk bezmaksas augļus un dārzeņus varēs saņemt ne tikai jaunāko klašu skolēni, bet arī 7.–9. klašu skolēni. Tāpat tika ņemts vērā piegādātāju un skolu prasības un tika veikti grozījumi noteikumos,  lai svaigus augļus un dārzeņus skolēni saņemtu trīs reizes nedēļā.


Lai veicinātu vispārējās izglītības iestādes iesaistīties programmā, grozījumi atbalsta piešķiršanās kārtībā paredz atbalsta pretendentam segt pievienotās vērtības nodokli (PVN) par piegādātajām augļu un dārzeņu porcijām.


Jau informējām, ka, izvērtējot programmas īstenošanas pieredzi, kā arī ņemot vērā skolu, skolēnu un to vecāku lielo interesi par šo programmu, ZM lūdza EK palielināt Latvijai garantēto ES līdzfinansējuma aploksni 2011./2012. mācību gadam, tādējādi dodot iespēju nodrošināt svaigus augļus un dārzeņus plašākam skolēnu lokam un ilgākā laika posmā.


Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas valdībā un publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”. 


Plašāka informācija par izmaiņām atbalsta piešķiršanas kārtībā:
http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40219748


Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.