Pilsētā notiek labiekārtošanas darbi

17.06.2011.

Vasaras sākumā SIA „Preiļu saimnieks” Labiekārtošanas un apzaļumošanas nodaļas darbiniekiem ir daudz darāmā, lai mūsu mazā pilsēta būtu skaista, sakopta un pievilcīga. Darāmā ir ļoti daudz – jau no agra pavasara tiek pļauta zāle, tiek kopti mauriņi, notiek apstādījumu veidošana, lai vasarā pilsēta būtu tērpusies ziedu rotā.


Zāle šogad siltā laika dēļ aug ļoti strauji, tādēļ tās pļaušanā ir iesaistītas visas tehnikas vienības, SIA „Preiļu saimnieks” darbiniekiem palīdz arī simtlatnieku programmas strādnieki.


Šogad ir samazinājies Preiļu novada domes SIA „Preiļu saimnieks” Labiekārtošanas un apzaļumošanas nodaļai piešķirtais finansējums. Stādu iegādei ir atvēlēts tikpat daudz līdzekļu kā pērn, taču šajā laikā ir palielinājies pievienotās vērtības nodoklis un stādi kļuvuši dārgāki, tāpēc apzaļumošanas speciālisti strādā ar radošu pieeju, lai apstādījumi būtu tikpat krāšņi kā iepriekšējās vasarās. Priekšroka tiek dota tradicionālajām puķēm, jo tās ir pārbaudīta vērtība un to kopšanas izmaksas ir zemākas. Stādi tiek iegādāti Jēkabpils uzņēmumā SIA „Sedumi”.


Tāpat kā iepriekšējos gados, iedzīvotājus arī šovasar priecē ziedu piramīdas – trīs no tām uzstādītas laukumā pie Preiļu novada domes, bet viena – pie Preiļu galvenās bibliotēkas, kur vienlaicīgi uzstādīti arī atpūtas soliņi iedzīvotāju ērtībām. Ziedu piramīdas ir veidotas no balzamīnēm – kā atzīst SIA „Preiļu saimnieks” apzaļumošanas speciālisti, šīs puķes ir pārbaudīta vērtība – tās ilgi un nepārtraukti zied, labi iztur lietu un vēju un ir samērā viegli kopjamas. Ziedu piramīdu forma un krāsas mainās katru gadu, šogad ziedu piramīdas izvēlētas gaišos toņos, kompozīciju veido baltie, sarkanie un rozīgie toņi.


Apstādījumos pilsētas centrā dominē dzeltenie toņi un to pārejas, bet mazākajos laukumos tiek veidotas spilgtākas puķu kompozīcijas. Krāšņāko akcentu rada sarkanās begonijas, verbēnas, celozijas. Pie laternu stabiem Raiņa bulvārī, pilsētas centrā un pretī Brīvības ielai 4 jau tradicionāli tiek uzstādīti puķu grozi ar nokareniem, krāšņi ziedošiem augiem.


Regulāri tiek veikti pilsētas sakopšanas darbi, vasarā diemžēl daudz atkritumu jāvāc arī ikdienā un arī pēc lielākiem sabiedriskajiem pasākumiem. Preiļu parkā tiek veikta mazvērtīgo pašizsējas koku un krūmu izciršana, tiek pļauta zāle.


Paldies visiem uzņēmumiem un privātmāju īpašniekiem, kuri labiekārtojuši piegulošās teritorijas, kopj krāšņas puķu dobes, jo gleznainu pilsētas tēlu varam veidot tikai visi kopā!


Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 17.06.2011.