Veiksmīgs Preiļu novada vieglatlētu starts Prezidenta balvu izcīņā

09.06.2011.

Mūsu vieglatlētikas draugiem nepamanītas nepagāja Prezidenta balvas izcīņas sacensības Jāņa Daliņa stadionā Valmierā 9.-10 jūnijā. Pirmkārt jau ar lielisko Laumas Grīvas rezultātu tāllēkšanā – 6 metri 86 centimetri, kas viņai pavēra ceļu uz Pasaules čempionātu un Olimpiskajām spēlēm. Dubultprieks par mūsu novada vieglatlētu veiksmīgajiem startiem Latgales komandas sastāvā.


Tā 5000 m soļošanā Anita Kažemāka piekāpās tikai savai sīvākajai konkurentei no Ogres Agnesei Pastarei, uzrādot rezultātu 22 minūtes 19,36 sekundes, kas ir Meistara rezultāts pēc LVS klasifikācijas. Pirmo reizi Meistarkandidāta norma pakļāvās mūsu jaunajam tāllecējam Dairim Rinčam – 7 metri 31 centimetrs un jauns personiskais rekords galarezultātā deva otro vietu. Atkārtots Meistarkandidāta normatīvs arī Ronaldam Vucānam – šoreiz jaunajam kārtslecējam pakļāvās 4 metru 70 cm augstumā novietotā latiņa, kas deva trešo vietu. Tomam Kunakovam 5000 m – 16 min.31,37 sekundes un sestais rezultāts.


Komandu cīņā jau kuros gadus nepārspēti paliek Rīgas vieglatlēti – 176 punkti, sīvā cīņā Zemgale – 119 izrādījās pārāka par Vidzemi – 118. Latgales vieglatlētu saime ar 87 punktiem, kuras artavā ir arī mūsu vieglatlētu pienesums, aiz sevis atstājot Kurzemi ar 73 punktiem, ierindojās ceturtajā vietā.


Gribas cerēt, ka arī „A”- vecākās grupas vieglatlēti atzīmēsies ar vērā ņemamiem rezultātiem 17.-18.jūnijā Latvijas čempionātā Ventspilī un jūlija sākumā Latvijas Jaunatnes Olimpiādē Jūrmalā.


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 09.06.2011.