„Nordic Partners Properties” industriālajā parkā darbosies uzņēmums ar unikālu energoefektīvu apgaismojuma sistēmu

13.06.2011.


Lielākais industriālo parku attīstītājs Latvijā „Nordic Partners Properties” un elektromateriālu vairumtirgotājs „Elektrika” noslēdzis līgumu par aptuveni 1000 kv.m. plašu noliktavas telpu paplašināšanu industriālajā parkā Rīgā – „Nordic Technology Park”.


SIA „Elektrika” ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas veicis tik vērienīgu apgaismojuma kontroles sistēmas maiņu – savas telpas aprīkojis ar mūsdienīgu un inovatīvu apgaismojuma kontroles sistēmu, tādējādi palielinot energoefektivitāti par aptuveni 80%.


„Nordic Partners Properties” industriālajos parkos darbojas dažādi inovatīvi uzņēmumi, tostarp PET pudeļu otrreizējās pārstrādes uzņēmums „PET Baltija”, gumijas tehnisko izstrādājumu ražotājs „Baltijas Gumijas fabrika”, gofrētā kartona ražotājs „Smurfit Kappa Baltic”, metālapstrādes uzņēmumi „Mārupes Metālmeistars” un „Ferroplan”, ekoloģiskās kosmētikas ražotājs „Madara Cosmetics”, pretvēža medikamentu izstrādātājs „Pharmidea”, u.c.


„Nordic Partners Properties” valdes priekšsēdētāja Elita Moiseja atzīst, ka no uzņēmuma „Elektrika” piemēru var ņemt ikviens, īpaši ņemot vērā, ka elektroenerģijas izmaksas pēdējo gadu laikā ir būtiski kāpušas.


Elita Moiseja, „Nordic Partners Properties” valdes priekšsēdētāja: „Esmu gandarīta par mūsu nomnieku „Elektrika”, kas šobrīd strauji attīstās. Elektroenerģijas tarifi ir liels izaicinājums ikvienam uzņēmumam, tamdēļ „Elektrika” izveidotajai apgaismojuma taupības sistēmai prognozējamas labas perspektīvas. „Nordic Partners Properties” pieredze liecina, ka tieši šādiem uzņēmumiem, kuri atraduši savu nišu un patērētājam piedāvā produktu ar pievienoto vērtību, ir lielākās izredzes attīstīties un darboties kā pašmāju, tā ārvalstu tirgos.”


Aleksandrs Smertjevs, SIA „Elektrika” direktors:Mūsdienās tikai 25% biroju apgaismojuma ir pilnībā energoefektīvi, savukārt 75% no visiem apgaismojuma veidiem joprojām ir novecojuši un neefektīvi. Apgaismojuma nozarē pieaug pieprasījums pēc energoefektīviem apgaismojuma sistēmu risinājumiem, īpaši šobrīd, kad elektroenerģijas cenas piedzīvojušas kārtējo kāpumu. Veicot pētījumus un uzlabojumus, ir plašas iespējas ietaupīt apgaismojumā patērēto enerģiju, vienlīdz uzlabojot apgaismojuma kvalitāti. Tas ir lauks, kur aktīvi darbojamies un attīstāmies.


Ar „Nordic Partners Properties” uzņēmumam izveidojusies veiksmīga sadarbība, kā arī no biznesa viedokļa raugoties „Nordic Technology Park” atrodas stratēģiski ļoti izdevīgā vietā. Tāpat mazsvarīga nav iespējas veikt operatīvu telpu paplašināšanu.


SIA „Elektrika” industriālā parka „Nordic Technology Park” telpās tika samazināts gaismekļu skaits, nemazinot apgaismojuma kvalitāti darba vietās. Apgaismojuma līmeņa sensors automātiski sabalansē dabīgo gaismu ar elektrisko gaismu, samazinot elektriskās gaismas līmeni, ja dienas gaisma ir maksimāla, un palielinot apgaismojumu, kad dienasgaisma kļūst vājāka. Nomainot gaismekļus uz jauna tipa ekonomiskajiem gaismekļiem un pielietojot dažādus sensorus, iespējams ietaupīt līdz 80% elektroenerģijas.Par SIA „Elektrika”


SIA „Elektrika” nodarbojas  ar elektromateriālu vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību, piedāvājot produkciju no vadošiem Latvijas un Eiropas ražotājiem. Latvijas tirgū uzņēmums darbojas vairāk kā desmit gadus. Uzņēmums „Elektrika” ir attīstījis tirdzniecības filiāles Valmierā, Daugavpilī un Ventspilī. Vairāk par uzņēmumu www.elektrika.lv


Par „Nordic Partners Properties”


2010.gada martā tika veiktas strukturālas izmaiņas „Nordic Partners” grupā, izveidojot trīs meitas uzņēmumus, tostarp „Nordic Partners Properties” daudznozaru uzņēmumu grupu. „Nordic Partners Properties” ir Latvijā lielākais industriālo parku attīstītājs un apsaimniekotājs.


Papildus industriālo parku attīstīšanai, apsaimniekošanai un industriālo telpu nomai „Nordic Partners Properties” grupas uzņēmumi pārstāv tādas biznesa jomas kā komunālo sistēmu apsaimniekošana, telekomunikāciju un IT pakalpojumi, visa veida celtniecības un remonta darbi, uzņēmumu vadības, konsultatīvo pakalpojumu sniegšana, kā arī alternatīvās enerģijas risinājumi.


Informāciju sniedza:
„Nordic Partners Properties” valdes priekšsēdētāja Elita Moiseja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.