„Mangaļi”: karstajās dienās novērots rekordliels pieprasījums pēc minerālūdens

09.06.2011.


Pieprasījums pēc dabīgā minerālūdens „Mangaļi” iestājoties karstajam laikam sasniedzis rekordu, palielinoties par 25%. Uzņēmuma pārstāvji informē, ka veiksmīgais sezonas sākums ļauj prognozēt „Mangaļi” pārdošanas apjomu pieaugumu gada griezumā kopumā, un nepieciešamības gadījumā tas ir gatavs palielināt ražošanas jaudas.


Gaisa temperatūra Latvijā jūnija sākumā ievērojami pārsniedza normu, veicinot strauju pieprasījuma pieaugumu pēc dabīgā minerālūdens. Līdzīga situācija sagaidāma visu vasaru, kas tiek prognozēta sausa un karsta.


Inese Rone, dabīgā minerālūdens „Mangaļi” attīstības vadītāja: „Minerālūdens „Mangaļi” pārdošanas apjomi, iestājoties karstajam laikam, pieauguši par 25%. Tas, protams, ir likumsakarīgi, tomēr jāatzīmē, ka Latvijas sabiedrībā kopumā novērojama tendence palielināties pieprasījumam pēc dabīgā minerālūdens. Iespējams, tas skaidrojams arī ar veselīga dzīvesveida principiem, kas sabiedrībā kļūst arvien pamanāmāki. Proti, dabīgais minerālūdens no parastā dzeramā ūdens atšķiras ar īpašo sastāvu – vērtīgajām un organismam nepieciešamajām minerālvielām.”


Fasētais ūdens ir izteikti sezonāls produkts, kas visvairāk tiek pārdots vasaras mēnešos – vasarā tiek pārdoti aptuveni 50% no kopējā gada laikā pārdotā fasētā ūdens apjoma. Šī proporcija bija vēl lielāka pagājušajā gadā, ko veicināja īpaši karstais un sausais laiks, šogad tiek prognozēts vēl lielāks pieprasījuma pieaugums.Brīdina par organisma atūdeņošanās riskiem


Pastiprinoties karstajam laikam un pie intensīvas fiziskās slodzes, pieaug organisma atūdeņošanās jeb dehidratācijas risks, kā rezultātā var pasliktinās pašsajūta, parādās galvas sāpes, reibonis un slikta dūša.


Tādēļ minerālūdens „Mangaļi” eksperti karstajā laikā iesaka preventīvi dzert ūdeni vidēji par vienu vai pat diviem litriem vairāk nekā ikdienā. Turklāt, ņemot vērā, ka pastiprinātās svīšanas rezultātā organisms bez šķidruma zaudē arī minerālsāļus, īpaši ieteicams dzert dabīgo minerālūdeni.


Inese Rone: „Pastiprināta svīšana rada minerālsāļu nesabalansētību, kas var veicināt sirds un asinsrites slimību saasinājumus. Lai organisms kopā ar šķidrumu papildus uzņemtu arī minerālvielas, ieteicams uzturā izvēlēties dabīgu minerālūdeni, kuram atšķirībā no parastā dzeramā ūdens ir augstāka mineralizācijas pakāpe un tā sastāvā ir noteikts daudzums minerālvielu. Piemēram, dzerot mums zināmo dabīgo minerālūdeni „Mangaļi”, organisms svīšanas procesā uzņem zaudētās minerālvielas – kalciju, kāliju, magniju, fosforu, u.c.”


Par ūdens deficītu ķermenī visupirms signalizē slāpes. Tas ir pirmais brīdinājums par organisma atūdeņošanos un enerģijas zudumu, kā rezultātā būtiski mazinās darbaspējas.Par dabīgo minerālūdeni „Mangaļi”


Dabīgais minerālūdens „Mangaļi” tiek iegūts no 213 metru dziļuma un ir pirmais Latvijā ražots reģistrētais dabīgais minerālūdens.


„CIDO Grupa” ražotais „Mangaļi” šobrīd ir vienīgais dabīgais minerālūdens Latvijā, kuram Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pēdējās pārbaudes laikā piešķīris „A” vērtējumu. To piešķir tikai tādā gadījumā, ja ražojošais uzņēmums pilnībā atbilst pārtikas apriti reglamentējošo normatīvu aktu prasībām. 


Informāciju sniedza:
Inese Rone,
dabīgā minerālūdens „Mangaļi“ attīstības vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.