LPUF pārrunās ar FM par iespējām veidot uzņēmumu balto sarakstu

09.06.2011.


Latvijas Pārtikas uzņēmēju federācija (LPUF) šodien, 9.jūnijā, tikšanās laikā ar Finanšu ministrijas (FM) pārstāvjiem aicinās to pēc iespējas drīzāk ieviest tā saucamo uzņēmumu balto sarakstu, lai tādā veidā atbalstītu tos uzņēmumus, kas godīgi un apzinīgi maksā valstij nodokļus. Viennozīmīgi ieguvējs no šī saraksta būs arī VID, kas daudz lielākus resursus varētu novirzīt uzņēmumu pārbaudēm pelēkajā jeb riska zonā.


Uldis Ronis, LPUF valdes priekšsēdētājs: „Valdības, ministriju un VID līmenī daudz tiek runāts par uzņēmumu melno sarakstu, kas nozīmē šajā sarakstā esošajiem uzņēmumiem pastiprinātu VID uzmanības pievēršanu un daudz regulārākas pārbaudes. Tai pat laikā tikpat nepieciešams ir izveidot arī otru grupu – tā dēvēto balto sarakstu ar uzņēmumiem, kuru grāmatvedība ir caurspīdīga un notiek godīga un apzinīga nodokļu maksāšana valstij. Šie uzņēmumi ir pelnījuši labvēlīgāku attieksmi no valsts puses, respektīvi, noteiktus atvieglojumus administratīvā un nodokļu sloga mazināšanai, piemēram, īpašākus nodokļu nomaksas risinājumus un reverso PVN, dažādos jautājumos lielāku pretimnākšanu no valsts un VID puses, u.tml.. Tas būtu savā ziņā burkāns, kas motivētu uzņēmējus būt šajā sarakstā un nedarboties ēnu ekonomikā, kā arī veicinātu nodokļu ieņēmumus valsts budžetā.”


Kā norāda LPUF vadītājs, par VID baltā saraksta nepieciešamību ir jau iepriekš daudz diskutēts, bet šobrīd ir jārīkojas pietiekami ātri un vienoti starp dažādām valsts institūcijām, lai tas tiktu ieviests pēc iespējas drīzāk. Tāpat ir nepieciešams izdiskutēt, kādas papildu motivējošas lietas valsts var uzņēmumiem piedāvāt, lai sekmētu to vēlmi šajā sarakstā būt.


Tikšanās laikā ar FM LPUF biedri pārrunās arī citas aktuālas tēmas, piemēram, par nodokļu politiku no 2012. līdz 2014.gadam, akcīzes nodokļu administrēšanu bezalkoholiskajiem dzērieniem, priekšlikumus uzņēmējdarbības vides uzlabošanai un ēnu ekonomikas mazināšanai, u.tt..


Tikšanās laikā LPUF pārstāvēs vieni no vadošajiem pārtikas nozares uzņēmumiem: „Aldaris”, „Rīgas piena Kombināts”, „Spilva”, „Silvanols”, „Lāči”, „Ķekava-2”, „Rīgas Miesnieks”, Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība un „Coca – Cola HBC Latvia”.Par LPUF


Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija (LPUF) ir vienīgā Latvijas pārtikas pārstrādes daudznozaru nevalstiskā organizācija, kas apvieno uzņēmumus un profesionālās asociācijas, aktualizē ražotāju intereses visos pārtikas aprites posmos, lobē un pārstāv ražotājus valsts un nevalstiskās organizācijās, pauž Latvijas ražotāju nostāju starptautisko normatīvo aktu izstrādē, sniedz LPUF biedriem informatīvo atbalstu.


LPUF misija ir veicināt Latvijas Pārtikas pārstrādes nozares rentablu attīstību Latvijā un konkurētspēju eksportā, lobējot labvēlīgus tirgu regulējošus normatīvus un saimnieciskās darbības vidi, iegūstot valsts tiešu atbalstu nozarei, popularizējot Latvijas Pārtikas produktus vietējā patēriņa tirgū un aizstāvot Latvijas pārtikas uzņēmumu intereses eksporta tirgos.


Informāciju sniedza:
Uldis Ronis, LPUF vadītājs


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.