Kirovas apgabala entuziastu organizētais motobrauciens „Raiņa ceļš mājup” Preiļu pusē

01.06.2011.

Pagājušajā nedēļā Preiļu novadu apmeklēja motobrauciena “Raiņa ceļš mājup” dalībnieki no Kirovas apgabala Krievijā.


25. maija vakarā pie Latvijas – Krievijas robežas Grebņevas robežpunktā projekta dalībniekus sagaidīja Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs un projekta organizatori Latvijā – biedrības „Eiropas Kultūras sakari” kultūras daļas vadītājs Anatolijs Vaišļa un Vadims Sabancevs. Starp ciemiņiem bija brauciena organizators, portāla www.kirovnet.ru īpašnieks, Kirovas pilsētas aktīvs sabiedriskais darbinieks Nikolajs Pļusņins, videooperators Aleksejs Novikovs, kurš brauciena laikā uzņem video sižetus un veidos filmu par projektu, un divi motobraucēji – Romans Makarovs un Artjoms Sorokins. Pēc robežas šķērsošanas izrādījās, ka puiši uz skuteriem bija nobraukuši jau 1975 kilometrus, izbaudot gan saulainu laiku, gan lietus gāzes. Pie motocikliem tika piestiprināti Latvijas valsts karodziņi, un sākās „Raiņa ceļš mājup” pa Latviju.


Preiļos mūsu kaimiņu valsts pārstāvjus sagaidīja dziedošās Preiļu valsts ģimnāzijas folkloras kopas „Rūtoj’ meitenes un tās vadītāja Ilze Rožinska. Projekta dalībnieki bija gandarīti par silto uzņemšanu un fantastisko viesu mājas „Pie Pliča” saimnieku Igoru Pliču, kurš ciemiņus iepazīstināja ar mājas vēsturi, savām senlietu un foto kolekcijām.   


26. maijā projekta dalībnieki iepazinās ar Preiļu pilsētu, apmeklēja Leļļu galeriju un tikās ar tās īpašnieci Jeļenu Mihailovu. Rīta pusē tika apskatīta Aglonas bazilika, Karaļa kalns Aglonā, bet pēcpusdienā – sajusta Raiņa jaunu dienu elpa Jasmuižas muzejā Aizkalnes pagastā, paturēta rokās Latgales keramika un apjūsmots jaunā mākslinieka Aivja Pīzeļa talants, apskatot viņa gleznu izstādi Jasmuižā.


Preiļu apmeklējuma laikā brauciena dalībnieki tikās ar Preiļu novada domes priekšsēdētāju Aldi Adamoviču un izpilddirektoru Vladimiru Ivanovu. Ciemiņi tika iepazīstināti ar Latgales reģionu, Preiļu novadu un pārrunātas sadarbības iespējas dažādās jomās.


Projekta dalībnieki bija gandarīti par viesmīlīgo uzņemšanu viesu mājā „Pie Pliča”, priecājās iespēju redzēt sakoptas un skaistas vietas Latgalē, par tikšanos ar talantīgiem un radošiem cilvēkiem. 


Motobrauciens “Raiņa ceļš mājup” tiek organizēts ar Krievijas Vēstniecības Latvijā atbalstu. Sīkāku informāciju par visu motobraucienu, kura mērķis ir iepazīšanās ar Raiņa dzīves un darbības vietām Latvijā, varat lasīt motobrauciena mājas lapā www.motodnevnik.ru .


http://motodnevnik.ru/post/1602#more-1602

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 01.06.2011.