Šogad konkursā „Sējējs–2011” vairākas jaunas nominācijas

31.05.2011.

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam „Sējējs–2011”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs vienpadsmit grupās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.


Dalībnieki konkursā „Sējējs–2011” tiks vērtēti atsevišķās nominācijās – „Piena ražošana”, „Gaļas ražošana” un „Augkopība”, kā arī jau tradicionālajā nominācijā „Lauksaimniecības kooperatīvs”. Šogad konkursā tiek ieviesta jauna nomināciju grupa „Gada lauku attīstības projekts”, kurā tiks vērtēti sekmīgākie projekti lauksaimniecībā, pārtikas ražošanā un inovācijās. Dalībniekus vērtēs arī nominācijās „Ģimene lauku sētā” un „Jaunais veiksmīgais zemnieks”. Pieteikumi dalībai šajās konkursa grupās jāiesniedz Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) konsultāciju birojos līdz 30. jūnijam.


Tāpat šogad vērtēs dalībniekus nominācijās „Rītdienas sējējs – mazpulka dalībnieks” un „Jaunais zinātnieks lauksaimniecībai un lauku attīstībai”. Konkursa grupā „Rītdienas sējējs – mazpulka dalībnieks” pieteikumus jāiesniedz biedrībā „Latvijas Mazpulki”, Rīgā, Ezermalas ielā 24/26 līdz 30. jūnijam, savukārt grupā „Jaunais zinātnieks lauksaimniecībai un lauku attīstībai” – Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijā (LLMZA), Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 204. kabinetā līdz 2011. gada 1. jūlijam.


Jau piekto gadu tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai nominācijai izvirza ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas un LLMZA. Pretendentus jāpiesaka līdz šā gada 15. jūlijam Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā, Republikas laukumā 2, 23. stāvā 2302. kabinetā.


Katrā konkursa grupā noteiks vienu laureātu, kurš saņems sudraba medaļu, diplomu un naudas balvu. Konkursa dalībniekus godinās konkursa noslēguma pasākumā 2011. gada oktobrī.


Konkursa balvu fonda veidošanā var piedalīties iestādes, organizācijas, uzņēmumi un privātpersonas.


Iepazīties ar konkursa nolikumu un citu ar konkursu saistīto informāciju var ZM interneta mājas lapas www.zm.gov.lv sadaļā „Ministrija”/„Sējējs–2011”.


Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.