Vēl tikai līdz maija beigām var pievienot savu Latvijas Leģendas

31.05.2011.

Sociālā projekta „Latvijas Leģendu Mājas karte” organizatori informē, ka tikai līdz 31.maijam ikviens Latvijas iedzīvotājs var atklāt un pastāstīt par savu Latvijas Leģendu – zināmu vai tieši pretēji, kādu nedzirdētu vietu, kas apvīta ar īpašu stāstu un kuru vērts apmeklēt ikvienam. Leģendas iespējams pievienot īpaši izveidotā mājas lapā www.latvijaslegendas.lv


Kopš projekta „Latvijas Leģendu mājas karte” aktivizēšanas maija sākumā Latvijas iedzīvotāju atsaucība bijusi ļoti liela – uz šo brīdi pievienotas aptuveni 350 leģendas no visiem Latvijas novadiem.


Tiks izveidota Latvijas Leģendu karte


No Latvijas iedzīvotāju leģendām, kas pievienotas līdz 31.maijam, projekta „Latvijas Leģendu Mājas karte” organizētāji izvēlēsies pašas spilgtākās un aizraujošākās leģendas, no kurām attiecīgi tiks izgatavota drukāta Latvijas Leģendu karte. 


Savukārt līdz 20.jūnijam mājas lapā www.latvijaslegendas.lv notiks balsošana par Latvijas iedzīvotāju atzītākajām leģendām. Desmit autori, kuru pievienotās leģendas saņems augstāko balsojumu, saņems veicināšanas balvas – kasti ar īsta krējuma saldējumiem „Mājas” no sērijas „Latvijas Leģendas”.


Piemēram, uz šo brīdi visvairāk iedzīvotāju balsis saņēmušas šīs leģendas:


• Pāvilostas pelēkā kāpa / Kurzeme, Pāvilostas novads
• Dāvida Avotu ūdenskritumi /  Vidzeme, Cēsu novads
• Pietraga (Mačperu) Sarkanās klintis /  Rīga, Salacgrīvas novadsAr projektu „Latvijas Leģendu Mājas karte” tiek meklētas un apkopotas www.latvijaslegendas.lv Latvijā skaistākās vietas, kuras ir apvītas ar iedzīvotāju stāstiem, tādā veidā veidojot Latviju kā leģendām bagātu valsti. Šis projekts ļaus apskatīties uz Latviju no cita skatupunkta – ar cik daudz vēl nedzirdētām, bet skaistām vietām tā ir bagāta, kas veicinās iedzīvotāju vēlmi daudz vairāk to apceļot un patriotismu pret valsti.


Projektā līdz šim iesaistījusies lielākā daļa Latvijas tūrisma informācijas centru, bibliotēku un pašvaldību, sabiedrībā pazīstamu cilvēku – atsauksmes ir saņemtas no pilsētu mēriem, amatpersonām, TV personībām un citiem, kas labprāt padalījušies ar interesantiem stāstiem par tikpat interesantām vietām visā Latvijā.


„Latvijas Leģendu Mājas karte” top pateicoties īsta krējuma saldējumu sērijas Latvijas Leģendas saldējumiem „Mājas” ar dzērveņu – rupjmaizes kārtojuma, ābolkūkas – kanēļa un konfektes „Gotiņa” garšām, kuru receptūrā ņemtas vērā latviešu iecienītās garšas un tradīcijas.


Plašākai informācijai:
„Latvijas Leģendu Mājas karte” projekta vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.