Notiks konference „Imigrantu integrācija Latvijā: nolemtība vai iespēja?”

31.05.2011.

Otrdien, 31.maijā, plkst. 11:00 Rīgā, ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Britu padome Latvijā organizē konferenci „Imigrantu integrācija Latvijā: nolemtība vai iespēja?”.


Konferences pamatā ir Imigrantu integrācijas politikas indekss, kura vērtējumā Latvijā ir visnelabvēlīgākā vide ieceļotājiem un viņu bērniem, salīdzinot 31 Eiropas un Ziemeļamerikas valsts likumdošanu. Konferencē tiks prezentēti indeksa rezultāti par Baltijas valstīm, kā arī salīdzinošs pētījums par imigrantu politiskās līdzdalības iespējām Latvijā, Igaunijā un Polijā.


Diskusijās par Latvijas imigrantu integrācijas politiku un nepieciešamajām izmaiņām piedalīsies vietējie un ārzemju eksperti, kā arī atbildīgo institūciju pārstāvji. Konferenci atklās Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte. Kopš 2011.gada 1.aprīļa imigrantu integrācijas politika ir Kultūras ministrijas atbildībā.


Konferencē būs pieejama Imigrantu integrācijas politikas indeksa starptautiskā publikācija, kā arī tulkojums latviešu valodā, kur īpaša uzmanība veltīta Baltijas valstu rezultātiem. Tulkojumu finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija Integrācijas programmas ietvaros.


Imigrantu integrācijas politikas indekss (www.mipex.eu) izdots projekta “Outcomes for Policy Change” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds. Iniciatīvu vada Britu padome kopā ar Migrācijas politikas grupu. PROVIDUS ir projekta nacionālais partneris.


Pielikumā – konferences programma. 


Konferences priekšvakarā, 30.maijā, plkst. 18:00 ES mājā notiks diskusija „Emigranti un imigranti mākslā – dvēseles paplašinājums”. Diskusijā piedalīsies Latvijā dzīvojoši mākslinieki – Karls Bjoršmarks un Niks Gothams, kā arī ar Skype starpniecību diskusijai pievienosies pārstāvji no Apvienotās Karalistes – mākslinieks Cosmic Ra (Geurda Bondongamo) un stratēģiska līmeņa konsultants dažādības un starpkultūru dialoga jautājumos Mike Waldron. Diskusiju varēs skatīties tiešsaistē www.esmaja.lv.


Papildus informācija par konferenci: Dace Akule, PROVIDUS pētniece, tālr. 67039258, 29443520, akule@providus.lv, www.mipex.eu, Twitter: #MIPEX
Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.