Ādažu čipsi jau šonedēļ noslēgs kartupeļu stādīšanu 440 ha platībā

26.05.2011.


AS Latfood Agroserviss direktors Ilgvars Krūmiņš informē, ka uzņēmums AS Latfood, Latvijā lielākais kartupeļu čipsu Ādažu čipsi un sāļo uzkodu ražotājs, jau šonedēļ noslēgs kartupeļu stādīšanas darbus.


Šogad AS Latfood kopējā apstādītā platība ir 440 hektāri, kas ir par aptuveni 8% vairāk nekā 2010.gadā, kad tika apstādīti 409 hektāri.


Kartupeļu stādīšanas darbus AS Latfood veica kopā ar sadarbības partneriem – aptuveni 20 zemnieku saimniecībām visā Latvijas teritorijā.Ilgvars Krūmiņš, AS Latfood Agroserviss direktors: „Šogad esam iestādījuši par 30 hektāriem vairāk kartupeļu nekā pērn, jo uzņēmuma plānos nemainīgi ietilpst eksporta attīstība arvien jaunos tirgos, kā arī esošo eksporta tirgu paplašināšana. Tas savukārt nozīmē nepieciešamību palielināt gan ražošanas jaudas, gan izejmateriāla apjomu. Šogad rudens ražu plānojam 13 000 tonnu apmērā, kas ir par aptuveni 14% vairāk nekā 2010.gadā.”Ilgvars Krūmiņš atzīmē, ka pateicoties labvēlīgajiem laika apstākļiem, stādīšanas darbus šogad izdevās uzsākt ievērojami ātrāk nekā pērn. Lielākā stādīšanas darbu intensitāte galvenokārt notika maija sākumā.Nemainīgi kā līdz šim Ādažu čipsu ražošanai tiks izmantoti īpaši selekcionēti un tikai Latvijā audzēti kartupeļi. Kopumā Ādažu čipsu ražošanai tiks izmantotas četras kartupeļu šķirnes – Saturna, Marlen, Lady Rosetta, kā arī Lady Claire, kas šogad tiks izmēģinātā pirmoreiz. 


Informācija par Ādažu čipsi un AS Latfood


AS Latfood ir lielākais kartupeļu čipsu un sāļo uzkodu ražotājs Latvijā – stabils tirgus līderis. Uzņēmuma produkcija ar preču zīmi Taffel tiek eksportēta uz Lietuvu, Igauniju, Kazahstānu, Kaļiņingradu, Krieviju, Lielbritāniju, Gruziju, savukārt Azerbaidžānā Latvijas čipsi nopērkami ar Ādažu čipsi zīmolu.AS Latfood Ādažu čipsiem ir piešķirta „Zaļā karotīte”, kas apliecina, ka produkta izcelsme ir pilnībā izsekojama un ka produkts ražots no augstas kvalitātes vietējām izejvielām.


Vairāk informācijas par uzņēmumu: www.cipsi.lv


Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.