Preiļu 2. vidusskolas 7. klase uzvar projektā „Nesmēķējošā klase”

06.05.2011.

Šī gada 6. maijā Preiļus apmeklēja Veselības ministrs Juris Bārzdiņš, lai apbalvotu projekta „Nesmēķējošā klase 2010./2011.” uzvarētāju Preiļu 2.vidusskolas 7.klasi. Par uzvaru konkursā klases kolektīvam ministrs pasniedza ceļazīmi aktīvai nedēļas nogalei sporta un atpūtas kompleksā „Ežu šķūnis” Valmierā. Klasi sveica arī Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, kurš klasei dāvināja 50 Ls čeku sporta inventāra iegādei. Veselības inspekcija, konkursa rīkotāji, uzvarētājus sveica ar piemiņas balvām un kliņģeri. Uzvarētāju sveikšanas pasākumā piedalījās arī Preiļu 2. vidusskolas 11. klases skolēni, kuri šajā konkursā uzvarēja pirms četriem gadiem.


Starptautiskā pretsmēķēšanas kampaņa „Nesmēķējošā klase” ir Eiropas Savienības Sabiedrības veselības programmas iniciēts projekts smēķēšanas profilaksē jauniešiem, kura Latvijā norisinājās jau 4. reizi. Šajā projektā varēja piedalīties tikai 7. un 8. klašu kolektīvi, kuriem bija ne tikai jāapņemas nesmēķēt sešus mēnešus, par ko bija regulāri jāiesniedz atskaites, bet bija arī jāpiedalās radošo konkursu darbu izstrādē.


Aizvadītā gada septembrī konkursu uzsāka 266 klases no visas Latvijas, savukārt līdz marta beigām tikai 85 klases iesūtīja ikmēneša atskaites par to, kā izdodas noturēties bez smēķēšanas. Aprīlī notika projekta otro radošo darbu vērtēšana, kuras rezultātā tika noteikti konkursa uzvarētāji.


Labi panākumi konkursā arī Priekuļu pamatskolas 7.klasei, kuru radošais darbs ieguva augstāko novērtējumu balsojumā sociālajā tīklā Draugiem.lv. Otra veicināšanas balva Liepājas Raiņa 6.vidusskolas 7.c klasei, kuras darbs ieguva augstu novērtējumu žūrijas balsojumā. 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.