Latvijas uzņēmumi uz ārvalstīm ar kurjerpastu visbiežāk sūta dokumentus un produktu paraugus

18.05.2011.

Pēdējā gada laikā, pieaugot starptautisko sūtījumu apjomam, Latvijas uzņēmēji kurjerpasta pakalpojumus ir izmantojuši arvien biežāk. Tā secinājuši „DHL Express” speciālisti, kuri ikdienas, uz galamērķiem visā pasaulē, nosūta vairākus simtus no Latvijas adresētus kurjerpasta sūtījumus.


Kā liecina DHL Express kurjerpasta dati, Latvijas uzņēmēji saviem sadarbības partneriem ārvalstīs visbiežāk sūta dokumentus un produktu paraugus. Savukārt šo sūtījumu populārākie galamērķi ir Vācija, Zviedrija un Apvienotā Karaliste, bet ārpus ES robežām Krievija un Ukraina.


Pērn no visiem „DHL Express” starptautiskajiem kurjerpasta sūtījumiem apmēram 60% bijuši dokumenti vai to saturošās paciņas. Savukārt nosūtītie produktu paraugi un gatavā eksporta produkcija kopā veidoja attiecīgi 40%.


Visbiežāk dokumentus saviem klientiem ārpus Latvijas robežām nosūta banku sektors, savukārt sīkpaciņas un produktu paraugus ar DHL Express kurjerpasta starpniecību visvairāk nosūta Latvijas elektropreču un pārtikas produktu importētāji, kā arī apģērbu ražotāji.


Ilze Vītiņa, „DHL Express” pārstāve: „Ekonomiskās lejupslīdes laikā Latvijas uzņēmēju starptautisko sūtījumu apjoms bija salīdzinoši zems, tomēr šobrīd šī situācija ir uzlabojusies. Uzņēmēju pieaugošā interese par iespējām savus dokumentus, sertifikātus vai produktu paraugus nosūtīt, izmantojot dažādus kurjerpasta pakalpojumus, liecina, ka Latvijas uzņēmējdarbības vidē arvien plašāk tiek novērtētas tās priekšrocības, kuras sniedz ātra un uzticama starptautisko sūtījumu piegāde adresātam. Sūtījumu apjomam, 2011.gada pirmajā pusē, ir vērojamas pozitīvas tendences, tāpēc varam prognozēt, ka līdz šī gada beigām Latvijas uzņēmēju kopējais starptautisko sūtījumu apjoms un svars pieaugs aptuveni par 56%, attiecībā pret 2009.gada rādītājiem.”


„DHL Express” darbojas Latvijā jau 20 gadus, nodrošinot vienas dienas laikā dokumentu un paku piegādes uz galamērķiem visā pasaulē, paralēli piedāvājot visplašāko pakalpojumu klāstu, sākot ar paku apdrošināšanu līdz lielapjoma kravu transportēšanai vai uzglabāšanai noliktavās. „DHL Express” ir attīstījis arī modernus e-risinājumus, kā, piemēram, DHL eTrack, ar kuru sūtītājam ir iespēja tiešsaistē sekot līdzi sūtījumu piegādēm.


„DHL Express” ir SIA „DHL Latvia” struktūrvienība, kas ietilpst „Deutsche Post DHL” grupā un ir vadošais loģistikas un starptautiskā kurjerpasta uzņēmums pasaulē. Neskatoties uz vairākkārtēju sūtījumu apjoma pieaugumu, „DHL Express” vienība joprojām nodrošina ātrākos sauszemes sūtījumu un drošākos aviopārvadājumu pakalpojumus, kuru iespējamie maršruti kopumā aptver 220 pasaules valstis un teritorijas ar vairāk nekā 120 000 galamērķiem.


Informāciju sniedza:
Ilze Vītiņa
„DHL Express” struktūrvienības vadītāja


Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Pozņaks
Mob.27718597
martins@repute.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.