Preiļu Valsts ģimnāzijas komandai izcili rezultāti `Euroscola 2011` Eiropas Parlamentā Strasbūrā!

13.05.2011.

13. maijā mūsu ģimnāzijas komanda (24 ģimnāzisti un 2 skolotājas) piedalījās Eiropas Parlamenta pasākumā „Euroscola 2011” Strasbūrā.


Pasākumā bija ielūgtas komandas no 24 Eiropas Savienības valstīm, Latviju šajā dienā pārstāvēja PVĢ komanda. Mūsu ģimnāzisti strādāja 6 darba grupās, debatēja par konkrētu tēmu, kopā ar citu valstu jauniešiem pieņēma lēmumus un balsoja Parlamentā. Darba valodas Parlamentā bija angļu un franču, tāpēc ģimnāzistiem bija iespēja brīvi debatēt un izteikt savu viedokli svešvalodā (angļu valodā).


1 minūtes laikā katras skolas pārstāvis prezentēja savu skolu, mūsu ģimnāzija bija vienīgā, kas sveica pasākuma dalībniekus ar dziesmu. Pēc priekšnesuma mūsu ģimnāzistes saņēma jauno Eiropas Parlamenta deputātu ovācijas. Uz kopējā fona mūsu ģimnāzisti bija viegli pamanāmi ar saviem T-krekliem Latvijas karoga krāsā (uz krekla uzdrukāts PVĢ ģerbonis, skolas nosaukums ar devīzi un uz muguras – Latvia).


Pasākuma laikā visi dalībnieki piedalījās „ Eurogame ”spēlē. Tā ir erudīcijas spēle par Eiropas Savienību. Spēles dalībniekiem bija jāatbild uz 23 jautājumiem, katrs jautājums ir kādā no ES valodām, tāpēc, lai atbildētu uz jautājumu, vispirms jāatrod kāds dalībnieks, kas saprot jautājumu. Visi dalībnieki paši izvēlējās komandas dalībniekus spēlei, katrā komandā 4 dalībnieki no 4 dažādām ES valstīm. Kopā pasākumā piedalījās apmēram 500 jaunieši vecumā no 16 līdz 19 gadiem. Finālā, kurā spēlēja tikai paši labākie 16 jaunieši, iekļuva arī 2 mūsu ģimnāzijas audzēkņi. Komanda, kurā spēlēja Dāvis Ondzulis 1.DK , ieguva 2. vietu, un Ievas Meikulānes 1.DF komanda ieguva 3. vietu.


Arī Eiropas skolotāji spēlēja tādu pašu „ Eurogame „ spēli ar tādiem pašiem noteikumiem. Skolotāju komanda, kurā piedalījās skolotājas no Austrijas, Itālijas, Slovēnijas un es- no Latvijas, uzrādīja vislabākos rezultātus, ieguvām 1. vietu un saņēmām piemiņas medaļas. Mājās esam atgriezušies ar 1., 2. un 3.vietu, tas ir izcils sasniegums!


Pēc Strasbūras mēs bijām arī Parīzē, apskatījām tās ievērojamākās vietas, uzkāpām Eifeļa tornī, kas dažiem izrādās ir bijis mūža sapnis …


Šogad mūsu ģimnāziju absolvēs arī pirmie 15 jaunie Eiropas Parlamenta deputāti (12 meitenes un 3 puiši). Vēlam viņiem veiksmi izlaiduma eksāmenos un ceram, ka nākotnē mums būs pašiem savi deputāti Eiropas Parlamentā .


Sirsnīgs paldies visiem komandas dalībniekiem, kuri bija labi sagatavojušies debatēm, aktīvi tajās iesaistījās un guva labus rezultātus! Paldies skolotājai Ilzei Rožinskai par atbalstu un Sintijai Usānei 3.HK par darbu kā mūsu ģimnāzistu komandas vadītājai (Speaker). Prieks un lepnums par mums visiem, jo mēs bijām un esam lieliska komanda!


PVĢ komandas debašu trenere Anna Verza


 

Pēdējās izmaiņas: 13.05.2011.