„Mangaļi” jaunais videi draudzīgais iepakojums ļaus samazināt PET atkritumu apjomu par 18,2 tonnām gadā

09.05.2011.


Populārais dabīgais minerālūdens „Mangaļi” kļūs vēl draudzīgāks patērētājam un apkārtējai videi kopumā – turpmāk tas tiks piedāvāts iepakojumā ar ievērojami samazinātu PET svaru.


Dabīgā minerālūdens „Mangaļi” 1,5 litru un 0,5 litra pudeļu iepakojuma samazinātais PET svars ļaus samazināt PET atkritumus 1,5 litra pudelēm par 5,3%, savukārt 0,5 litra pudelēm – gandrīz par 11%.


Inese Rone, dabīgā minerālūdens „Mangaļi“ attīstības vadītāja: „Mūsu eksperti ir aprēķinājuši, ka, pateicoties jaunajam un videi draudzīgajam iepakojumam, PET atkritumu apjomus, kas rodas no minerālūdens plastmasas pudelēm, būs iespējams samazināt par 18,2 tonnām gadā. „Mangaļi” ir dabīgs minerālūdens, kas satur būtiskas mūsu organismam nepieciešamās minerālvielas, tamdēļ jo īpaši liels ir gandarījums, ka turpmāk produkts iedzīvotājiem būs pieejams arī videi daudz draudzīgākā iepakojumā.”


Samazinātā PET svara dēļ dabīgā minerālūdens „Mangaļi” pudeles būs nedaudz plānākas, tomēr tās būs ievērojami draudzīgākas apkārtējai videi un sabiedrībai kopumā.„Mangaļi” – pirmais Latvijā ražotais dabīgais minerālūdens


Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) normatīvajiem aktiem, fasētais ūdens tiek iedalīts trīs grupās: dabīgais minerālūdens, avota ūdens un dzeramais ūdens.


„Mangaļi” dabīgais minerālūdens tiek ražots kopš 1994. gada, saglabājot savas nemainīgās vērtības arī šodien. Tas tiek iegūts no 213 metrus dziļuma, kur šādā dziļumā nogulumieži ir bagāti ar dabā sastopamajiem minerāliem, kas ļauj iegūt dzīvu, dabīgām minerālvielām bagātīgu ūdeni.


„CIDO grupa” ir viens no lielākajiem bezalkoholisko dzērienu ražotājiem Baltijā, kas iegūst gan dzeramo ūdeni, gan arī dabīgo minerālūdeni. „Mangaļi” ir pirmais Latvijā reģistrētais dabīgais minerālūdens. Šobrīd tas ir vienīgais dabīgais minerālūdens Latvijā, kura ražotājam PVD pēdējās pārbaudes laikā piešķīris „A” vērtējumu.Informāciju sniedza:
Inese Rone,
dabīgā minerālūdens „Mangaļi“ attīstības vadītāja


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.