Lai izsauktu neatliekamo medicīnisko palīdzību – zvaniet 113

15.05.2011.


Lai izsauktu neatliekamo medicīnisko palīdzību – zvaniet 113


  Nelaimes gadījums vai pēkšņa veselības stāvokļa pasliktināšanās pašam slimniekam un tuviniekiem var nākt kā zibens spēriens no skaidrām debesīm – tas var radīt apjukumu un neziņu par turpmāko rīcību. Nereti pat pie ļoti nopietnām, pēkšņām saslimšanām cilvēki nav pārliecināti – jāsauc ātrā palīdzība vai tomēr ne?
  Lai iedzīvotājiem pēc iespējas vienkāršotu neatliekamās medicīnas palīdzības izsaukšanu, tagad ātro palīdzību var izsaukt zvanot uz dienesta bezmaksas tālruņa numuru „113” no jebkuras vietas Latvijā. Šis trīszīmju numurs aizstās līdzšinējo numuru „03”, kuru nebija iespējams sazvanīt no mobilajiem tālruņiem. Tāpat joprojām ir iespējams lietot daudziem jau sen zināmo un ierasto tālruņa numuru „03”, taču uz to var piezvanīt tikai no fiksētajiem telefoniem.
  Zvanot uz „113” iedzīvotāju zvanus pieņems dispečers – mediķis. Dispečeram ir jānosauc, kur nelaime notikusi, kas ir noticis, cik vecs ir cietušais, vai viņš ir pie samaņas, kas ir zvanītājs. Viņš uzklausīs notikušo, palīdzēs saprast situāciju un, ja būs nepieciešams, nosūtīs mediķu brigādi pie cietušā vai slimnieka. Ja sarunas laikā dispečeram kļūs skaidrs, ka pacientam nav nepieciešama neatliekamā palīdzība, viņš zvanītāju telefoniski savienos ar dienesta dežūrārstu, kurš tālāk ieteiks, kā rīkoties tālāk.
  „113” dienesta zvana centrs darbojas 24 stundas diennaktī, sniedzot neatliekamo medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem visā Latvijā. Tāpēc, ja ir nepieciešama mediķu palīdzība, nešaubieties, zvaniet uz „113” no jebkura telefona un jebkuras vietas Latvijā.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.