Aizkalnes pamatskolas absolventu salidojuma laikā tiks runāts par skolas muzeja izveidi

04.06.2011.


Aizkalnes pamatskolas absolventu salidojuma laikā tiks runāts par skolas muzeja izveidi  4. jūnijā plkst. 18.00 Preiļu novada Aizkalnes pagasta Aizkalnē notiks Aizkalnes pamatskolas pedagogu, absolventu un darbinieku salidojums.
  Pasākumā piedalīsies Preiļu novada mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, būs jautra balle, ikvienu sagaida dažādi pārsteigumi, un katrs varēs dalīties savās idejās par skolas muzeja iekārtošanu.
  Sakarā ar nelielo skolēnu skaitu Aizkalnes pamatskola pirms gada tika slēgta. Tagad bijušās skolas ēkas kļūst apdzīvotas. Te mājvietu ir atradušas sabiedriskās organizācijas un Latvijas pasta nodaļa.
  Ar biedrības „Sabiedriskais centrs „Aizkalne”” dalībnieku iniciatīvu skolas telpās notiek šūšanas kursi, nodarbības rokdarbniecēm un dažādi tematiskie pasākumi. Lai vēl vairāk aktivizētu vietējos iedzīvotājus, tiek rakstīti projekti līdzekļu piesaistei dažādiem pasākumiem. Pašlaik biedrība gaida atbildi uz iesniegto projekta pieteikumu Rietumu bankas labdarības fonda (RBLF) un “Latvijas Avīzes” rīkotajam labdarības projektu konkursam “Sprīdis labākai dzīvei” par aktīvi radošas vasaras organizēšanu bērniem un jauniešiem Aizkalnes pagastā.  Nākošais projekts jau iecerēts līdzekļu piesaistei biedrības telpu remontam un labiekārtošanai.
  Pati saulainākā un skaistākā telpa bijušajā skolas mājā atvēlēta pagasta aktīvajiem pensionāriem, kuri rīko savu vaļasprieku izstādes, aicina ciemos kaimiņu pagastu seniorus un organizē dažādas tikšanās.
  Aizkalnes pamatskolas absolventu salidojuma laikā ir iecerēts rast atbalstu arī skolas muzeja iekārtošanai, kur savu artavu varētu dot ikviens, kurš ir mācījies baltajā un saulainajā skolā Jašas upītes krastā.
  Aizkalnes pamatskola bija viena no vecākajām skolām Latgalē, tā bija dibināta 1867. gadā.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 04.06.2011.