Aizritējušas MTB sacensības riteņbraukšanā

04.05.2011.

Uz jauka emocionālā viļņa 4.maijā aizritēja Preiļu novada atklātās sacensības „Preiļupes līkloči” MTB riteņbraukšanā. Kuplajā pedāļu minēju pulkā bija gan vietējie velodraugi, kā arī ciemiņi no Salaspils, Jēkabpils, Līvāniem, Ilūkstes, Riebiņu un Aglonas novadiem.


Sporta klases Elites un Senioru vīriešu grupas pulcēja vislielāko dalībnieku skaitu, kur cīņa par medaļām izvērtās ar intrigu līdz finiša pēdējiem metriem. Visātrāk 22 km diezgan sarežģīto trasi, kura vijās gan pa lauku ceļiem, nogurdinošiem kāpumiem mijoties ar straujiem nobraucieniem, gan bezceļiem ar dažu ūdens šķēršļu pārvarēšanu, veica uzvarētājs V Elites klasē Miks Ančevs (Livelo/PVĢ) – 52 min.20 sekundes. Tikai divas sekundes aiz viņa V S Senioru grupas uzvarētājs – aglonietis Aivars Ukins, kuram tikai piecas sekundes savukārt piekāpās salaspilietis Ints Šteinbergs. Turpat tuvumā arī ceturtās vietas ieguvējs kopvērtējumā Andris Matigins no Riebiņu novada. Kritiens pēdējos 300 metros Jurim Loginam (Livelo/PVĢ) liedza iespēju pacīnīties par Preiļu novada labākā braucēja titulu pie kura jau atkārtoti tika Miks. Labākās pedāļu minējas gods Preiļu novadā šoreiz uzvarētājai S Elites klasē Ivetai Belousovai (Preimes kraukļi/Preiļu 1.p-sk.), kura šoreiz pusriteni priekšā uzvarētājai Senioru grupā Anitai Vilcānei (Aglonieši). Ir jāatzīmē, ka aglonieši bija ieradušies kuplā sastāvā. Bez jau minētajiem par uzvarētājiem savās grupās kļuva – V Kadeti Armands Ukins (Aglona) , S Kadeti Ilva Valdone ( Preiļu 1.p-skola), V Juniori Austris Bogdanovs (Aglona), V Veterāni Aivars Žugris (Preiļi). Tautas klases 15 km ātrākais Voldemārs Meluškāns ( a/s „Preiļu siers”), bet ātrākā dāma Lolita Adamoviča ( Preiļu 1.p-skola). Iesācēji – 2000.gadā un vēlāk dzimušie veica 8 km un šeit meistarīgākais izrādījās Mārcis Adamovičs (Preiļu 1.p-skola). Bet meitenēm ātrākā Kitija Kozule ( Preiļu 1.p-sola). Tautas klases distanci tandēmā ar savu jaunāko atvasi Kārli veica arī novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, tādejādi rādot piemēru par brīvā laika veselīgu pavadīšanu fiziskās aktivitātēs ne tikai savai ģimenei, bet arī kolēģiem un novada iedzīvotājiem. Komandu cīņā uzvara „ Livelo” komandai , aiz sevis atstājot „Agloniešus” , bet trešā vieta „Preimes kraukļiem”.


Visām godalgotajām komandām garšīgie kliņģeri no t/c „Oga”. Tāpat pie t/c „Oga” kliņģera tika Preiļu 1.pamatskolas darbinieku velobraucēji nominācijā par kuplāk pārstāvēto Preiļu novada iestādi vai uzņēmumu. Pie Guntara Ormaņa darinātajiem šķīvjiem tika sacensību vecākais dalībnieks Juris Tučs no Viļāniem, kurš sporta klasē savā grupā uzrādīja otro rezultātu un sacensību „neveiksminiece” Paula Vucena no Daugavpils. Katrs sacensību distanci beigušais finišā saņēma saldo našķi no a/s „Latgales piens”, bukletu par ceļošanas iespējām Latgalē no SIA „Dēkaiņi” un spēka putru ar tēju Preiļu Arodvidusskolas topošo pavāru izpildījumā. Paldies Ceļu policijas darbiniekiem par nodrošināto drošību uz ceļiem un, protams, visiem tiesnešiem, kuri atsaucās un palīdzēja, lai pasākums izdotos. Paldies sacensību dalībniekiem, kuri radīja to auru sacensību laikā , kura valda tikai pozitīvi noskaņotu domubiedru starpā!


Gribējās tomēr redzēt lielāku preiliešu atsaucību, es domāju tos, kuriem nav sveša pedāļu mīšana, bet vienmēr atrodas kāda atruna savai neizlēmībai. Sēkla ir sēta auglīgā augsnē, domāju nākošgad braukt gribētāju būs vēl vairāk un tāpēc savlaicīgi gādāsim veloķiveres un tiksimies „Preiļupes līkločos-2012”!


Rezultāti.


Leonīds Valdonis,
sacensību galvenais tiesnesis


 

Pēdējās izmaiņas: 04.05.2011.