Skolēnu pārvadājumiem iegādāts jauns un moderns autobuss

03.05.2011.

Šī gada 20. aprīlī šofera Valērija Daniva vadīts pirmajā reisā devās jaunais skolēnu autobuss WV Crafter, kuru Preiļu novada dome iegādājusies Pelēču pamatskolas skolēnu pārvadājumu vajadzībām. Jaunajā autobusā ir 19 pasažieru sēdvietas un tas ir ne tikai ērts, komfortabls un aprīkots ar visu nepieciešamo, bet arī vizuāli labi pamanāms, jo tas ir spilgti oranžā krāsā un to rotā uzraksti „Skolēni”. Jaunais skolēnu autobuss aizstās 1990. gada mikroautobusu, kurš gan fiziski, gan morāli savu jau ir nokalpojis. Jautāts par abu autobusu salīdzināšanu, autobusa šoferis V. Danivs nosmaida un nosaka, ka tos nemaz nav iespējams salīdzināt, jo jauns ir jauns.


Skolēnu autobusam un tā šoferim darba netrūks arī turpmāk, jo ikdienā ir jānodrošina bērnu no attālākām vietām nogādāšana uz mācībām Pelēču pamatskolā un atpakaļ uz mājām. Divas reizes nedēļā Pelēču bērni ir jānogādā uz nodarbībām Preiļu Mūzikas un mākslas skolā. Tāpat skolēni ir jānogādā uz izstādēm, olimpiādēm, ekskursijām, koncertiem utt.. Tas viss arī iepriekš tika nodrošināts, bet turpmāk bērniem brauciens būs ērts un komfortabls, kā arī vienā reisā būs iespējams pārvadāt lielāku skaitu pasažieru.


Jauno autobusu Preiļu novada dome ir iegādājusies valsts pamatbudžeta programmas „Sociālās drošības tīkla pasākumu īstenošana” ietvaros. Valsts finansējums jaunā autobusa iegādei sastādīja 90%, bet pašvaldības līdzfinansējums attiecīgi 10%.

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.