7. maijā Aizputē – ALUS GATAVOŠANAS MEISTARDARBNĪCAS

07.05.2011.

ALUS GATAVOŠANAS MEISTARDARBNĪCAS


7. maijā no plkst. 11.00 – 15.00 SERDES rezidenču un darbnīcu centra pagalmā, Aizputē, Atmodas ielā 9


Alus brūvēšana mājās ir viena no interesantākajām latviešu tradīcijām, kas savu aktualitāti nav zaudējusi arī mūsdienās – vēl joprojām visā Latvijā, izmantojot gan tradicionālas, gan pavisam modernas iekārtas, mājas apstākļos brūvē garšīgu alu. Tomēr šis process prasa noteiktas iemaņas, kuras vislabāk var apgūt domubiedru pulkā, praktiski daloties pieredzē.


Arī šogad biedrības “Kustība par labu alu” un “Starpnozaru mākslas grupa SERDE” Aizputē organizē alus gatavošanas meistardarbnīcas, kurās tiks demonstrēts alus gatavošanas process vairākos tā tapšanas etapos. Mājas alus brūvētāji no visas Latvijas atklās alus gatavošanas
procesu un receptes, dalīsies pieredzē, atbildēs uz jautājumiem un praktiski demonstrēs alus darīšanas tehnoloģijas un tradīcijas.


Alus SERDES pagalmā tiks brūvēts gan pēc tradicionālām metodēm, gan uz vairākām dažādas sarežģītības iekārtām, kuras paši brūvētāji pagatavojuši mājas apstākļos. Tāpat būs iespējams uzzināt visu par šim procesam nepieciešamajām izejvielām.


Alus meistardarbnīcas jebkuram interesantam būs atvērtas sestdien, 7. maijā no plkst. 11.00 – 15.00, Rezidenču centra Serde pagalmā, Aizputē, Atmodas ielā 9.


Ja esat alus brūvētājs vai vēlaties reģistrēties pilnai darbnīcu programmai, pieteikties var internetā www.kupla.lv/aizpute, pa e-pastu aizpute@kupla.lv vai telefonu 20237528.


Atbalsta VKKF Kurzemes kultūras programma, LEADER un Aizputes novada dome


 

Pēdējās izmaiņas: 07.05.2011.